Trzecią areną zimowego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2021/2022 będzie duża skocznia Rukatunturi (HS-142) usytuowana nieopodal fińskiego Kuusamo. Do rywalizacji w mroźnym Kraju Tysiąca Jezior zgłosiło się 58 skoczków z 12 krajów. W tym gronie będzie sześciu reprezentantów Polski. Skoczkowie będą walczyć w Finlandii nie tylko o najwyższe konkursowe lokaty, ale też najkorzystniejsze kwoty startowe na kolejny period Pucharu Świata.
Program zawodów:
- 18 grudnia 2021 r. (sobota):
- 10:00 – oficjalny trening,
- 11:45 – konkurs indywidualny.
- 19 grudnia 2021 r. (niedziela):
- 9:45 – seria próbna,
- 10:30 – konkurs indywidualny.
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej).
Lista startowa sobotniego konkursu:
BIB | zawodnik | rocznik | kraj | miejsce w PK 2021/22 |
1 | Kasperi Valto | 2003 | FIN | – |
2 | Vilho Palosaari | 2004 | FIN | – |
3 | Eetu Merilaeinen | 1997 | FIN | – |
4 | Kalle Heikkinen | 1999 | FIN | – |
5 | Andreas Alamommo | 1998 | FIN | – |
6 | Henri Kavilo | 1999 | FIN | – |
7 | Giovanni Bresadola | 2001 | ITA | – |
8 | Patrik Vitez | 1998 | SLO | – |
9 | Alex Insam | 1997 | ITA | – |
10 | Cestmir Kozisek | 1991 | CZE | – |
11 | Arttu Pohjola | 2001 | FIN | – |
12 | Klemens Joniak | 2005 | POL | – |
13 | Tomasz Pilch | 2000 | POL | – |
14 | Markus Schiffner | 1992 | AUT | – |
15 | Francesco Cecon | 2001 | ITA | – |
16 | Jarkko Maatta | 1994 | FIN | – |
17 | Bor Pavlovcic | 1998 | SLO | – |
18 | Tilen Bartol | 1997 | SLO | – |
19 | Elias Medwed | 2002 | AUT | – |
20 | Maksim Kolobov | 2002 | RUS | – |
21 | Eetu Nousiainen | 1997 | FIN | – |
22 | Kilian Maerkl | 2000 | GER | – |
23 | Aleksander Zniszczoł | 1994 | POL | – |
24 | Mikhail Purtov | 2002 | RUS | – |
25 | Antti Aalto | 1995 | FIN | – |
26 | Shinnosuke Fujita | 2000 | JPN | 57. |
27 | Rikuta Watanabe | 1995 | JPN | 55 |
28 | Jan Bombek | 2001 | SLO | 51 |
29 | Maciej Kot | 1991 | POL | 48. |
30 | Jan Habdas | 2003 | POL | 48. |
31 | Filip Sakala | 1996 | CZE | 47. |
32 | Aleksandr Bazhenov | 1995 | RUS | 40. |
33 | Oscar Petersen Westerheim | 1996 | NOR | 33. |
34 | Robin Pedersen | 1996 | NOR | 32. |
35 | Sabirzhan Muminov | 1994 | KAZ | 31. |
36 | Nicolae Sorin Mitrofan | 1999 | ROU | 29. |
37 | Reruhi Shimizu | 1993 | JPN | 26. |
38 | Anze Semenic | 1993 | SLO | 26. |
39 | Radek Rydl | 2001 | CZE | 26. |
40 | Stefan Hula | 1986 | POL | 22. |
41 | Denis Kornilov | 1986 | RUS | 20. |
42 | Soelve Jokerud Strand | 2000 | NOR | 19. |
43 | Moritz Baer | 1997 | GER | 18. |
44 | Anders Haare | 1999 | NOR | 17. |
45 | Ren Nikaido | 2001 | JPN | 16. |
46 | Maximilian Ortner | 2002 | AUT | 14. |
47 | Sondre Ringen | 1996 | NOR | 13. |
48 | Felix Hoffmann | 1997 | GER | 12. |
49 | Maximilian Steiner | 1996 | AUT | 11. |
50 | Zak Mogel | 2001 | SLO | 10. |
51 | Stefan Rainer | 1999 | AUT | 9. |
52 | Martin Hamann | 1997 | GER | 8. |
53 | Janni Reisenauer | 1997 | AUT | 7. |
54 | Joacim Oedegaard Bjoereng | 1995 | NOR | 6. |
55 | Thomas Lackner | 1993 | AUT | 5. |
56 | Philipp Raimund | 2000 | GER | 4. |
57 | Severin Freund | 1988 | GER | 3. |
58 | David Siegel | 1996 | GER | 2. |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Składy kadr:
Austria (7): Thomas Lackner, Elias Medwed, Maximilian Ortner, Markus Schiffner, Maximilian Steiner, Stefan Rainer, Janni Reisenauer.
Czechy (4): Cestmir Kozisek, Radek Rydl, Filip Sakala.
Finlandia (4+6): Antti Aalto, Andreas Alamommo, Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Jarkko Maatta, Eetu Merilaeinen, Eetu Nousiainen, Vilho Palosaari, Arttu Pohjola, Kasperi Valto.
Japonia (4): Shinnosuke Fujita, Ren Nikaido, Reruhi Shimizu, Rikuta Watanabe.
Kazachstan (4): Sabirzhan Muminov.
Niemcy (7): Moritz Baer, Severin Freund, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Kilian Maerkl, Philipp Raimund, David Siegel.
Norwegia (6): Joacim Oedegaard Bjoereng, Anders Haare, Robin Pedersen, Sondre Ringen, Soelve Jokerud Strand, Oscar Petersen Westerheim.
Polska (6): Jan Habdas, Stefan Hula, Klemens Joniak, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł.
Rosja (4): Aleksandr Bazhenov, Maksim Kolobov, Denis Kornilov, Mikhail Purtov.
Rumunia (4): Nicolae Sorin Mitrofan.
Słowenia (6): Tilen Bartol, Jan Bombek, Zak Mogel, Bor Pavlovcic, Anze Semenic, Patrik Vitez.
Włochy (4): Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Alex Insam.
Bartosz Leja,
informacja własna