You are currently viewing Puchar Kontynentalny w Sapporo odwołany! Co z Pucharem Świata?
Duża skocznia w Sapporo (fot. Przemek Wardęga)

Puchar Kontynentalny w Sapporo odwołany! Co z Pucharem Świata?

Sezon zimowy od narciarskiej „drugiej ligi” wzwyż jeszcze nie ruszył, a już mamy pierwsze wieści o odwołanych zawodach. Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że do skutku nie dojdą konkursy Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo.

 

Powodem odwołania zawodów w Kraju Kwitnącej Wiśni, jak informuje FIS, są względy organizacyjne. Dwa konkursy indywidualne miały się odbyć na dużej skoczni Okurayama (HS-137) w dniach 15-16 stycznia, pomiędzy drugoligowymi weekendami w niemieckim Titisee-Neustadt i austriackim Innsbrucku. Ponadto w tym samym czasie, czyli połowie stycznia, narciarska elita zawita na zmagania w Pucharze Świata w Zakopanem. Działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej prowadzą aktualnie rozmowy mające na celu znalezienie zastępstwa za Sapporo.

Dodajmy, że w japońskim mieście, które gościło igrzyska olimpijskie w 1972 roku, w przyszły odbędą się jeszcze zawody najwyższej rangi. Puchar Świata mężczyzn odbędzie się w Sapporo w dniach 21-23 stycznia 2022 roku, a areną zmagań również będzie Okurayama. Póki co nie wydaje się, aby rozegranie tej imprezy było zagrożone. Ponadto w Sapporo wystartują także skoczkinie, które także czeka rywalizacja na dużej skoczni, w dniach 7-9 stycznia.

Przypomnijmy, że w poprzednim zimowym sezonie 2020/2021 naznaczonym mocno pandemią koronawirusa, w Japonii nie odbyły się żadne międzynarodowe zawody FIS. W tym roku odwołany został już Puchar Kontynentalny, który jak się wydaje… mógł być jedną z niewielu szans 49-letniego Noriakiego Kasaiego na start w szerszym międzynarodowym gronie.  

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz