You are currently viewing Siostry Malsiner rozpoczną sezon PŚ w Rosji. Włosi pojawią się w Ruce
Jessica i Lara Malsiner (fot. Daniel Maximilian Milata / Maxim's Sport)

Siostry Malsiner rozpoczną sezon PŚ w Rosji. Włosi pojawią się w Ruce

W ten weekend na belce startowej skoczni Bocian (HS-134) nie zobaczymy reprezentantów Włoch. Natomiast za równy tydzień na normalnej skoczni w Niżnym Tagile sezon olimpijski rozpoczną kobiety. Trener Włoszek zdecydował, że w inauguracyjnych konkursach wystąpią siostry Malsiner, Lara i Jessica.

 

Już dzisiaj kwalifikacjami rozpoczął się Puchar Świata 2021/2022 w skokach narciarskich. Tego roku skoczkowie po raz pierwszy w historii swój sezon rozpoczną w Niżnym Tagile na dużej skoczni Bocian (K-120 / HS-134). Wśród 72 zgłoszonych zawodników nie zobaczyliśmy jednak reprezentantów Włoch, którzy odpuścili start w inauguracyjnych zawodach i pojawią się w międzynarodowej stawce podczas zawodów w fińskiej Ruce (26-28 listopada).

Tydzień po zmaganiach skoczków w Rosji, swój sezon olimpijski rozpoczną za to skoczkinie. Wśród pań kolejną kadrą, która odkryła skład na inauguracyjne konkursy Pucharu Świata są Włochy. Jak podaje Włoski Związek Sportów Zimowych (FISI) koordynator tamtejszych kadr Sandro Sambugaro poinformował, że do Rosji udadzą się dwie skoczkinie. Na belce startowej normalnej skoczni Bocian (K-90 / HS-97) zobaczymy Larę i Jessicę Malsiner.

Znane kibicom żeńskich skoków narciarskich siostry z Italii, już od kilku sezonów pełnią rolę liderek włoskiej kadry. Starsza z nich, Lara w zeszłym sezonie zajęła 25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, natomiast w tegorocznym Letnim Grand Prix nie spisywała się najlepiej i ostatecznie była 23. Warto jednak wspomnieć, że dwa lata temu w Niżnym Tagile, jeszcze jako juniorka oddawała dobre skoki, które pozwoliły jej zająć szóste miejsce. Ponadto na swoim koncie ma już jedno pucharowe podium, które wywalczyła zajmując trzecie miejsce w 2020 roku w Hinzenbach. Najmłodsza Jessica, po raz pierwszy będzie miała okazję skakać w pucharowych zmaganiach w Rosji. Przypomnijmy, że 19-letnia obecnie skoczkini, niespełna dwa lata temu zadebiutowała w zawodach najwyższej rangi, a poprzedniej zimy zajmując osiemnaste miejsce w Titisee-Neustadt, wyskakała swoją „życiówkę”. Dodajmy, że w maju tego roku, w wieku 23 lat karierę zakończyła najstarsza z sióstr, Manuela Malsiner

 

Skład żeńskiej reprezentacji Włoch na PŚ w Niżnym Tagile (25-27 listopada):

 • Lara Malsiner (25. miejsce w PŚ kobiet 2020/2021),
 • Jessica Malsiner  (nieklasyfikowana)

 

 Program PŚ kobiet w Niżnym Tagile:

 • 25 listopada 2021 r. (czwartek):
  • 15:30 – oficjalny trening,
  • 17:30 – kwalifikacje.
 • 26 listopada 2021 r. (piątek):
  • 14:30 – seria próbna,
  • 15:30 – konkurs indywidualny.
 • 27 listopada 2021 r. (sobota):
  • 10:30 – kwalifikacje,
  • 12:00 – konkurs indywidualny.

 

Emilia Kryzel,
źródło: FISI.org / informacja własna

 

NOINN baner1 - Siostry Malsiner rozpoczną sezon PŚ w Rosji. Włosi pojawią się w Ruce

 

 

Dodaj komentarz