You are currently viewing Koronawirus w niemieckiej kadrze, trener Andreas Wank na kwarantannie!
Andreas Wank (fot. Julia Piątkowska)

Koronawirus w niemieckiej kadrze, trener Andreas Wank na kwarantannie!

Niestety mamy kolejne przypadki koronawirusa w pucharowej stawce. I ponownie pozytywny wynik testu otrzymał jeden z członków niemieckiego sztabu szkoleniowego. Jak poinformował nas oficer prasowy niemieckiej reprezentacji, chodzi o trenera technicznego Andreasa Wanka. Były skoczek od razu został w Finlandii poddany kwarantannie.

 

Po pozytywnym przypadku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w niemieckim sztabie w Niżnym Tagile, do podobnego przypadku doszło po przylocie do Finlandii. Okazuje się, że wewnętrzne testy, które przeprowadzają Niemcy wykryły chorobę COVID-19 u asystenta trenera Stefana Horngachera, a konkretnie u Andreasa Wanka. Stało się do w środę wieczorem, po przybyciu do Finlandii. Były skoczek w czwartek rano został poddany kolejnemu testowi PCR przez komitet organizacyjny zawodów w Ruce i niestety wynik ten się potwierdził. 33-latek natychmiast został odizolowany od pozostałej części drużyny i poddany kwarantannie.

Jak poinformował nas oficer prasowy niemieckiej kadry Ralph Eder, Wank czuje się dobrze i póki co nie występują u niego żadne objawy koronawirusa. Po pozytywnym wyniku testu, członkowie niemieckiego sztabu szkoleniowego zostali zakwaterowani w jednoosobowych pokojach, aby ograniczyć ryzyko kolejnych zakażeń. Sam Wank został odizolowany od swoich rodaków tuż po pierwszym, wewnętrznym teście. Dalsze wyniki pokażą, czy młody trener będzie musiał pozostać na kwarantannie.

Dodajmy, że Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała początkowo, że profilaktycznej kwarantannie została poddana jeszcze jedna osoba, która miała kontakt z osobą zakażoną, mimo, że sama otrzymała negatywny wynik testu na COVID-19. Jak się dowiedzieliśmy, aktualnie na kwarantannie nie przebywa jednak nikt więcej z niemieckiego sztabu szkoleniowego – Skontaktowaliśmy się z FIS-em i lokalnym komitetem organizacyjnym, prosząc po prostu o przetestowanie dwóch osób – wyjaśnia nam Eder.

 

Bartosz Leja,
źródło: DSV

 

Skoki narciarskie Banner 1000x200 NOINN - Koronawirus w niemieckiej kadrze, trener Andreas Wank na kwarantannie!

 

Dodaj komentarz