You are currently viewing Przedskoczkowie i kadrowicze testowali skocznię w Wiśle. „Rzadko trafia się tak równy zeskok”
Jakub Wisełka i Wiktor Pękala testują skocznię w Wiśle (fot. archiwum Wiktora Pękali)

Przedskoczkowie i kadrowicze testowali skocznię w Wiśle. „Rzadko trafia się tak równy zeskok”

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle przetestowana! Już wczoraj pierwsze odczucia po pierwszych tej zimy skokach na śniegu mogli wyrazić przedskoczkowie, którzy pojawią się na zawodach Pucharu Świata, a dziś z warunkami panującymi na dużej beskidzkiej skoczni zaznajomili się reprezentanci polskiej kadry narodowej. – Zeskok jest wyśmienity, lądowało się bardzo dobrze i przede wszystkim było równo – chwalił jeden z uczestników treningów, Wiktor Pękala.

 

Zanim na skocznię mogli wejść oczekujący bardzo potrzebnego treningu reprezentanci polskiej kadry narodowej, beskidzki obiekt przetestowali skoczkowie. Jak informował nas wcześniej szef komitetu organizacyjnego PŚ w Wiśle Andrzej Wąsowicz, a poniedziałek mieli oni okazję jedynie zjechać spod progu na sam dół zeskoku, a we wtorek oddali na nim pierwsze skoki. – W opinii trenerów i zawodników, którzy zjeżdżali spod progu, zeskok jest równiutki tak bardzo, jak już dawno nie był. Jest najlepiej od lat. Nie będzie powtórki sprzed dwóch sezonów, bo tym razem mieliśmy czas, żeby dobrze przygotować ten obiekt. (…)  Mimo początkowych trudności, w tym roku sprzyjały nam warunki atmosferyczne i nadal sprzyjają. Zaczął się delikatny opad śniegu, teraz pada coraz bardziej intensywnie, a w nocy ma być mróz. To prawie idealna sytuacja, która pozwoliła nam przygotować skocznię dużo wcześniej – mówił nam jeszcze w poniedziałek.

O opinię na temat przygotowania skoczni, która w poprzednich latach była świadkiem kilku bardzo nieprzyjemnych upadków (i zderzeń ze zmrożonym zeskokiem), zapytaliśmy przedskoczków, którzy w czasie Pucharu Świata w Wiśle, także będą mieli za zadanie testowanie obiektu przed międzynarodową stawką. – Zeskok jest wyśmienity, lądowało się bardzo dobrze i przede wszystkim było równo. Zobaczymy jak wpłyną na niego opady śniegu, ale jestem przekonany, że obsługa techniczna sprawi, że będzie jeszcze bliżej perfekcji – komplementował Wiktor Pękala.

22-latek znany nie tylko ze skoczni, ale również z chętnie oglądanego kanału na YouTube przyznał, że w kwestii pokrywy śnieżnej zeskoku, możemy mówić o znaczącym progresie. – Jest zdecydowanie lepiej. W poprzednich latach Puchar Świata był wcześniej i odbywał się na sztucznym śniegu. W tym roku jest trochę później i od razu mamy sporo naturalnego puchu, który całkiem prawdopodobnie będzie przybywało podczas weekendu, więc myślę, że w tym roku lodu i nierówności nie będzie. Ważne tylko, żeby nie było wiatru i śnieżycy, bo długie przerwy mogą sprawić ze nawet osoby wydmuchujące śnieg, nie pomogą w oczyszczeniu torów – dodał.

Zadowolony z pierwszy treningów na śniegu i stanu zeskoku był także 20-letni Karol Niemczyk, czyli były reprezentant kadry juniorskiej, który również będzie pełnił w czasie weekendu rolę przedskoczka. – Jest bardzo dobry, ani twardo ani miękko, można powiedzieć że rzadko się na taki równy i dobry zeskok trafia. Jest dużo lepiej ze względu na to, że spadł świeży śnieg i stanowi on górną warstwę – podkreślił. Wtórował mu 17-letni Jakub Wisełka. – Skocznia bardzo dobrze przygotowana, nie jest twardo i przyjemnie się ląduje. Teraz jest dużo lepiej, ponieważ nie potrzeba używać chemii, by został śnieg. Jest temperatura na minusie i śnieg nie będzie topniał, więc ta chemia nie będzie potrzebna. Specjalne środki były niezbędne przy wyższych temperaturach, żeby śnieg utrzymał się na skoczni jak najdłużej.

Dodajmy, że dzisiaj na skoczni im. Adama Małysza pojawili się już reprezentanci kadry narodowej, którzy po nie najlepszym początku sezonu w Niżnym Tagile i Ruce, nareszcie mieli okazje do spokojniejszego treningu. Ponadto dla zawodników, którzy nie startowali w dwóch pierwszych weekendach Pucharu Świata, było to pierwsze w tym sezonie zetknięcie ze śniegiem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksander Zniszczoł (@grzywa77)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

 

Bartosz Leja, Ewa Skrzypiec,
informacja własna

 

Skoki narciarskie Banner 1000x200 NOINN - Przedskoczkowie i kadrowicze testowali skocznię w Wiśle. "Rzadko trafia się tak równy zeskok"

 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Tadeusz Magreta

    To wszystko przez PiS, only TVN

  2. Tadeusz Magreta

    Powodzenia w skokach.

  3. Tadeusz Magreta

    Powodzenia.

Dodaj komentarz