You are currently viewing Siódemka Polaków na Puchar Świata w  Engelbergu. Powrót czwórki z Ramsau
Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Siódemka Polaków na Puchar Świata w Engelbergu. Powrót czwórki z Ramsau

Polski Związek Narciarski ogłosił kadrę na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Engelbergu. Do składu powróciła czwórka zawodników wysłanych na treningi do Ramsau. W Szwajcarii zabraknie natomiast Aleksandra Zniszczoła, który nie znalazł uznania w oczach trenera Michala Dolezala po weekendzie w Klingenthal.

 

Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Andrzej Stękała powracają do kadry na rywalizację w Pucharze Świata. Wymieniona czwórka w ubiegłym tygodniu trenowała w austriackim Ramsau i nie oglądaliśmy ich podczas zmagań w Klingenthal. Był to skutek bardzo rozczarowujących wyników osiąganych od początku sezonu oraz braku przełamania podczas domowych konkursów w Wiśle. Po zgrupowaniu na „skoczni-prawidło”, której cudowny wpływ na polskich skoczków zaobserwowano już w czasach Adama Małysza, najbardziej nierówni i zawodzący dotychczas zawodnicy mają wrócić do walki o stałą obecność w światowej czołówce dyscypliny. W kadrze pozostaje natomiast Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek. Tym samym Polska wróci do pełnego wykorzystania przysługującej im kwoty startowej. W składzie zabrakło natomiast miejsca dla Aleksandra Zniszczoła, który podczas konkursów w Niemczech ani razu nie awansował do drugiej serii. 27-latek pojedzie do Ruki gdzie wystąpi w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

To ostatnia szansa dla polskiej kadry na przełamanie i złapanie formy przed Turniejem Czterech Skoczni. Gross-Titlis-Schanze może budzić u naszych skoczków przede wszystkim pozytywne skojarzenia. Szczególnie dobre rezultaty osiągali tam Kamil Stoch i Piotr Żyła. Trzeba mieć nadzieję, że i tym razem skocznia przyniesie polskim zawodnikom szczęście oraz pomoże odbudować pewność siebie. Polska zajmuje obecnie dopiero szóste miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. W tabeli Pucharu Świata sytuacja naszych zawodników również nie należy do najlepszych. Nikt obecnie nie znajduje się w czołowej dziesiątce. Najlepszy z naszej reprezentacji Kamil Stoch zajmuje 12 miejsce, a drugi z kadrowiczów, Piotr Żyła jest dopiero na 26 pozycji. Poza trzydziestką są Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek. Konkursy w Engelbergu odbędą się 18 i 19 grudnia. Kwalifikacje do pierwszej rywalizacji rozegrane zostaną już w piątek, 17 grudnia.

 

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Engelbergu (17-19.12):

  • Kamil Stoch (12. miejsce w Pucharze Świata 2021/2022),
  • Piotr Żyła (26. miejsce w Pucharze Świata 2021/2022),
  • Dawid Kubacki (38. miejsce w Pucharze Świata 2021/2022),
  • Jakub Wolny (43. miejsce w Pucharze Świata 2021/2022),
  • Andrzej Stękała (48. miejsce w Pucharze Świata 2021/2022),
  • Paweł Wąsek (48. miejsce w Pucharze Świata 2021/2022),
  • Klemens Murańka.

 

Karol Cześnik,
źródło: PZN

Dodaj komentarz