You are currently viewing Tylko czterech polskich skoczków na starcie konkursów FIS Cup w Notodden
Adam Niżnik (fot. Julia Piątkowska)

Tylko czterech polskich skoczków na starcie konkursów FIS Cup w Notodden

Na zawody FIS Cup w Notodden uda się zaledwie czterech polskich skoczków. W Norwegii wystartują Kacper Juroszek, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko oraz Adam Niżnik.

 

Na starcie trzecioligowych zawodów w norweskim Notodden uda się tylko czterech reprezentantów Polski. W FIS Cup wystartuje członek kadry narodowej Kacper Juroszek oraz kadrowicze Daniela Kwiatkowskiego – Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko oraz Adam Niżnik. Z zawodnikami do Norwegii udadzą się trenerzy Grzegorz Miętus i Krzysztof Biegun.

Do Notodden nie pojadą natomiast Szymon Zapotoczny oraz Marcin Wróbel, którzy w ubiegły weekend nie zdołali ani razu zapunktować w trzecioligowym cyklu podczas zawodów w szwajcarskim Kanderstegu. Pozostali skoczkowie z kadr narodowych, w tym m.in. Jarosław Krzak, Tymoteusz Amilkiewicz i wcześniej wspomniany Szymon Zapotoczny pojawią się natomiast na starcie konkursów LOTOS Cup, które odbędą się w dniach 17-18 grudnia na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem.

Dodajmy, że rozegrane w czasie minionego weekendu zawody FIS Cup w szwajcarskim Kanderstegu, były najbardziej udane dla Arkadiusza Jojko, który meldował się na 13. i 15. pozycji. Dwukrotnie po punkty sięgali także Kacper Juroszek (19. i 17. miejsce), Adam Niżnik (26. i 25. miejsce), a także Szymon Jojko (28. i 23. miejsce).

 

Skład reprezentacji Polski na zawody FIS Cup w Notodden (17-18.12):

  • Adam Niżnik (21. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Arkadiusz Jojko (22. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Szymon Jojko (50. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Kacper Juroszek (53. miejsce w FIS Cup 2021/2022).

 

Weronika Brodowska,
źródło: PZN

 

 

Dodaj komentarz