You are currently viewing Veronika Jencova z zerwanymi więzadłami w kolanie. To koniec sezonu Czeszki [AKTUALIZACJA]
Veronika Jencova (fot. Alexey Kabelitskiy)

Veronika Jencova z zerwanymi więzadłami w kolanie. To koniec sezonu Czeszki [AKTUALIZACJA]

Groźnie wyglądający upadek w konkursie Pucharu Kontynentalnego Kobiet w Vikersund zaliczyła Veronika Jencova. Czeszka tuż po lądowaniu na odległości 95,5 metra upadła, jej kolano nienaturalnie się wygięło. – Niestety nie wszystko jest w porządku. Prawdopodobnie zerwałam więzadło krzyżowe w lewym kolanie – mówiła nam tuż po całym zajściu młoda zawodniczka. Dziś przypuszczenia 17-latki się niestety potwierdziły.

 

Sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund nie przebiegł tak sprawnie jak poranne zawody mężczyzn. Aż dwie zawodniczki zaliczyły groźnie wyglądające upadki. U pierwszej z nich, doświadczonej Sophie Sorschag obyło się bez poważnych konsekwencji. Wypadek Austriaczki w pierwszej serii zawodów nie przeszkodził jej w świetnym skoku w finale zawodów, gdzie otarła się o drugoligowe podium. Niestety upadek drugiej skoczkini wykluczył ją z dalszej rywalizacji i z dalszych występów w sezonie olimpijskim.

Mowa tutaj o Czeszce, Veronice Jencovej. Młoda skoczkini po skoku na odległość 95,5 metra upadła na zeskok skoczni w Vikersund i zaczęła zwijać się z bólu. Zawodniczka łapała się za plecy i z bólu krzyczała, co już wtedy wskazywało na poważną kontuzję. Przez kilka minut 17-latka czekała na pomoc ze strony norweskich służb medycznych, które zbytnio nie kwapiły się do pomocy. Zawodniczka została przetransportowana do szpitala, gdzie wykonano jej kilka badań. Już w dniu zawodów, lekarze podejrzewali, że Veronika Jenocva najprawdopodobniej zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie. – To prawda, że część zawodników wraca po kontuzji silniejsza. Niestety u mnie nie wszystko jest w porządku. Prawdopodobnie zerwałam więzadło krzyżowe w lewym kolanie, ale muszę jeszcze przejść przez więcej badań – mówi Jencova w rozmowie ze SkokiPolska jeszcze przed dokładnymi badaniami.

Młoda Czeszka tuż po wyjściu z progu poczuła ból w nodze. Konsekwencją tego dyskomfortu mógł być właśnie upadek, przy którym w bardzo nienaturalny sposób wygięło się lewe kolano zawodniczki. Kiedy Jencova pozna ostateczną diagnozę lekarzy? – Kiedy wychodziłam z progu to moje kolano dziwnie się cofnęło i w tamtym momencie poczułam ogromny ból w mojej lewej nodze, a później upadłam przy lądowaniu. Jeśli to zerwane więzadło to regeneracja i powrót do zdrowia zajmą mi około dziewięciu miesięcy. W poniedziałek lub wtorek poznam ostateczną diagnozę lekarzy – zdradziła nam 17-latka.

Dziś sama zainteresowana podzieliła się lekarską diagnozą, która niestety kończy jej zimowy sezon. Niestety potwierdziło się najgorsze – czeska skoczkini doznała zerwania więzadła krzyżowego i więzadła pobocznego w kolanie, a także pęknięcia łąkotki. Już w styczniu, po zejściu opuchlizny, Jencova ma przejść w związku z tym operację, a później rozpocząć żmudny proces rehabilitacji, który potrwa najprawdopodobniej około 9-12 miesięcy, w zależności od tempa gojenia się ran. Sama zawodniczka nastawia się na powrót na skocznię w kolejnym zimowym sezonie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Veronika Jenčová (@veronika.jencova)

 

Weronika Brodowska, Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz