You are currently viewing Austriackie konkursy Turnieju Czterech Skoczni z kibicami na trybunach
Kibice na skoczni Bergisel w Innsbrucku (fot. Julia Piątkowska)

Austriackie konkursy Turnieju Czterech Skoczni z kibicami na trybunach

Organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni ogłosili, że konkursy w Innsbrucku i Bischofshofen odbędą się z udziałem określonej liczby kibiców. Lokalne przepisy związane z pandemią koronawirusa dopuszczają w trzecim konkursie turnieju 4000 kibiców, natomiast finałowe zmagania będzie mogło obejrzeć spod skoczni 3500 widzów. Sprzedaż rozpocznie się we wtorek, 21 grudnia.

 

Druga połowa Turnieju Czterech Skoczni nie będzie tak opustoszała, jak niemieckie konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Austriacy zdecydowali, że na trybunach skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen będzie mogła zasiąść określona liczba widzów. W związku obecnymi przepisami dotyczącymi Covid-19, na terenie skoczni Bergiel podczas konkursu będzie mogło pojawić się 4000 kibiców. W przypadku Paul-Ausserleitner-Schanze maksymalna dopuszczalna liczba widzów wynosi 3500. Zupełnie inaczej jest przypadku kwalifikacji. W Innsbrucku odbędą się one bez udziału publiczności, natomiast w Bischofshofen będzie mogło wejść na nie około 2000 osób.

Wspaniale, że nie musimy dekorować zwycięzcy przed pustymi trybunami. Od razu rozpoczęliśmy budowę odpowiednich trybun – mówi Manfred Schützenhofer, prezes klubu SC Bischofshofen i szef komitetu organizacyjnego finałowego konkursu.

W przypadku obu wydarzeń w Austrii obowiązuje następująca zasada: Wszystkie bilety zakupione w przedsprzedaży zostaną anulowane i zwrócone. Wyjątkiem jest strefa VIP. Osoby, które zakupiły już bilety na jedno z tych wydarzeń, zostały już o tym poinformowane i otrzymają prawo pierwokupu na nowo wyznaczone miejsca. Pod adresem customer.care@oeticket.com będą udzielane odpowiedzi na wszystkie pytania. Bilety VIP zachowują ważność. Oficjalna sprzedaż biletów online oraz w kasach rusza we wtorek 21 grudnia 2021 r. o godz. 10:00. Dla widzów obowiązuje obecnie zasada 2G (zaszczepiony lub ozdrowieniec), imienny bilet na imprezę oraz przydzielone i oznaczone miejsce (może ulec zmianie).

Przypomnijmy, że zeszłoroczną, 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni wygrał, już po raz trzeci w karierze, Kamil Stoch. Skład podium uzupełnili Karl Geiger oraz Dawid Kubacki. W tym roku Niemiec będzie należał do grona największych faworytów do triumfu, a podium polskiego skoczka będzie można traktować w kategorii pozytywnej niespodzianki.

 

 

Karol Cześnik,
źródło: www.vierschanzentournee.com

 

Dodaj komentarz