You are currently viewing Karl Geiger trzecim sportowcem w Niemczech. Przed nim tylko mistrzowie olimpijscy
Karl Geiger (fot. Julia Piątkowska)

Karl Geiger trzecim sportowcem w Niemczech. Przed nim tylko mistrzowie olimpijscy

Karl Geiger doceniony w plebiscycie na Sportowca Roku 2021 w Niemczech. Drużynowy mistrz świata z Oberstdorfu zajął trzecie miejsce otrzymując 729 punktów. W prestiżowym zestawieniu zwyciężył tenisista Alexander Zverev, a drugi był pływak Florian Wellbrock. W kategorii Drużyna Roku, skoczkowie zajęli czwartą lokatę.

 

Weekend pełen sukcesów – tak można powiedzieć o ostatnich dniach z życia Karla Geigera. Niemiec zajął w Engelbergu pierwsze miejsce w sobotnim konkursie po dwóch fantastycznych skokach, którym nie dał rady nawet świetnie dysponowany Ryoyu Kobayashi. Dzień później 28-latek zajął drugie miejsce, zamieniając się pozycją z Japończykiem. Po zakończeniu niedzielnej rywalizacji dowiedział się o kolejnym sukcesie, jakim było zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie na niemieckiego Sportowca Roku 2021. Z racji tego, że skoczek z Oberstdorfu nie mógł być obecny na gali w Baden-Baden, statuetkę otrzymał w Szwajcarii pod Gross-Titlis-Schanze.

Niemiecki skoczek przegrał jedynie z dwójką mistrzów olimpijskich z Tokio. Najwięcej punktów otrzymał tenisista Aleksander Zverev, a drugie miejsce przypadło pływakowi Florianowi Wellbrockowi. To nie jedyne wyróżnienia dla niemieckich skoków narciarskich za 2021 rok. W kategorii Drużyna Roku dwie mistrzowskie ekipy z Oberstdorfu znalazły się w najlepszej dziesiątce plebiscytu. Kadra mężczyzn, która wywalczyła tytuł mistrzów świata w Oberstdorfie (w składzie z Piusem Paschke, Markusem Eisenbichlerem, Severinem Freundem i Karlem Geigerem) zajęła czwartą lokatę, natomiast na dziesiątej pozycji uplasował się zespół mieszany, który także w światowym czempionacie zdobył złoto (w składzie z Eisenbichlerem, Geigerem, Anną Rupprecht i Kathariną Althaus). Pierwsze trzy miejsca przypadły ekipie kolarskiej, jeździeckiej oraz tenisistom stołowym.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karl Geiger (@karl.geiger)

Rok 2021 był pełen sukcesów dla Karla Geigera. Podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie zdobył dwa złote medale w rywalizacjach drużynowych – z drużyną panów na skoczni dużej oraz w drużynie mieszanej na skoczni normalnej. W konkursach indywidualnych zdobył srebro na obiekcie normalnym, natomiast brązowy medal wywalczył na skoczni dużej. Jeszcze w grudniu zeszłego roku został też mistrzem świata w lotach. Ponadto w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach 2020/2021 zdobył Małą Kryształową Kulę, wcześniej zajął też drugie miejsce w 69. Turnieju Czterech Skoczni, a także wygrał cztery pucharowe konkursy. Od początku sezonu 2021/2022 Niemiec znajduje się w świetnej dyspozycji. Wygrał dwukrotnie, w Niżnym Tagile oraz w Engelbergu, trzykrotnie zajmował drugie miejsca, a dwa razy znalazł się tuż za podium. W klasyfikacji generalnej nadal utrzymuje pozycję lidera z zapasem 98 punktów nad drugim Ryoyu Kobayashim. Najbliższym dużym wyzwaniem dla zawodnika z Oberstdorfu będzie Turniej Czterech Skoczni, gdzie na sukces Niemcy czekają od sezonu 2001/2002, kiedy to Sven Hannawald zwyciężył we wszystkich czterech konkursach.

 

Karol Cześnik,
źródło: www.kicker.de

 

Dodaj komentarz