You are currently viewing Zimowe mistrzostwa Słowenii w Planicy z transmisją na Instagramie
Anže Lanišek (fot. Julia Piątkowska)

Zimowe mistrzostwa Słowenii w Planicy z transmisją na Instagramie

W środę 22 grudnia w Planicy zostaną rozegrane zimowe mistrzostwa Słowenii. Kibice śledzący także krajową rywalizację rywali polskich skoczków, będą mieli okazję śledzić te zmagania także za pośrednictwem Instagrama. Czy Anže Lanišek oraz Nika Križnar zdołają obronić tytuły mistrzowskie sprzed roku? A może lepsi okażą się choćby Timi Zajc i Urša Bogataj?

 

W najbliższą środę o godzinie 18:00 w Planicy odbędą się mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich na dużej skoczni HS-138 (K-125) w Planicy. To zimowa edycja krajowego czempionatu. W październiku rozegrane zostały letnie mistrzostwa Słowenii, w których triumfowali Anže Lanišek oraz Nika Križnar. Oboje zdobywali ten sam tytuł również rok temu w edycji zimowej. Zgodnie z informacją podaną przez instagramowy profil Słoweńskiej Federacji Narciarskiej, na ich koncie prowadzona będzie transmisja na żywo z rywalizacji w Planicy. Relacja ma obejmować ostatnią piętnastkę zawodników pierwszej i drugiej serii.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SloSki Nordic team (@sloskinordicteam)

W krajowym czempionacie szykuje się interesująca rywalizacja zarówno u panów, jak i u pań. Powracający do najwyższej formy, po krótkim dołku, Anže Lanišek będzie miał za największych konkurentów Cene Prevca, będącego od początku sezonu w równej i dobrej formie, a także Timiego Zajca, który mimo bardzo różnych rezultatów w Pucharze Świata wydaje się być na fali wznoszącej, co potwierdza zajęcie przez niego trzeciego miejsca w Engelbergu.

Wśród kobiet faworytką tym razem wydaje się być Urša Bogataj, która obecnej zimy notuje najlepsze wyniki z grona słoweńskich kadrowiczek. 26-latka w tym sezonie już czterokrotnie meldowała się na podium Pucharu Świata – raz na drugim i trzykrotnie na najniższym jego stopniu. Nika Križnar nadal znajduje się w światowej czołówce, lecz jej skoki są jeszcze tak równe, ponadto zdobywczyni Kryształowej Kuli jeszcze ani razu nie stanęła w tym sezonie na podium. Inną potencjalną kandydatką do zwycięstwa jest mistrzyni świata Ema Klinec, która pomimo słabszych wyników niż na samym początku zimy, nadal należy do najlepszej trójki Słowenek.

 

Karol Cześnik,
źródło: Instagram/sloskinordicteam

 

Dodaj komentarz