You are currently viewing MP Zakopane: Nicole Konderla z pierwszym tytułem mistrzowskim w karierze
Podium konkursu, od lewej: Rajda, Konderla, Twardosz (fot. Anna Karczewska / PZN)

MP Zakopane: Nicole Konderla z pierwszym tytułem mistrzowskim w karierze

Nicole Konderla zdołała utrzymać prowadzenie wypracowane na półmetku i dość pewnie na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi (HS-140) zdobyła swój pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski. Skład podium ze srebrnymi i brązowymi krążkami uzupełniły Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

NicoleKonderla MPZakopane2021 winner fotAnnaKarczewskaPZN 300x200 - MP Zakopane: Nicole Konderla z pierwszym tytułem mistrzowskim w karierze
Nicole Konderla (fot. Anna Karczewska / PZN)

Jeszcze seria próbna zwiastowała, że główna faworytka zmagań w Zakopanem, Kinga Rajda, będzie w stanie ponownie wywalczyć tytuł mistrzowski. Już w pierwszej serii zdecydowanie najlepiej w skromnej siedmioosobowej stawce spisała się Nicole Konderla, która skacząc 117 metra wypracowała sobie sporą, 14,5 punktową przewagę nad drugą Kingą Rajdą (109,5 m). Skład czołowej trójki uzupełniała z kolei Kamila Karpiel, która doleciała do 97. metra.

Wydawało się więc, że nawet spektakularny skok nie da Rajdzie możliwości wyprzedzenia prowadzącej koleżanki. I faktycznie, w finale 20-letnia Konderla poszybowała 109,5 metra i dość pewnie utrzymała prowadzenie na Wielkiej Krokwi. Tym samym reprezentantka kadry kobiet przeskoczyła faworyzowaną koleżankę i po raz pierwszy w karierze zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. 21-letnia Kinga Rajda rzeczywiście zaatakowała, jednak 111 metrowa odległość wystarczyła jedynie do lekkiego zniwelowania strat i uplasowania się na drugiej pozycji ze srebrnym medalem. Tym samym skoczkini ze Szczyrku powtórzyła swój sukces sprzed roku ze skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Awans z czwartej na trzecią pozycję wywalczyła z kolei niespodziewanie Anna Twardosz, która w konkursowych próbach uzyskiwała 90,5 oraz 95,5 metra. W przypadku 20-letniej zawodniczki brązowy krążek jest pierwszą medalową zdobyczą w krajowym czempionacie na dużej skoczni. Lokaty w czołowej trójce nie zdołała utrzymać aktualna letnia mistrzyni kraju ze Średniej Krokwi, Kamila Karpiel, która w finale lądowała znacznie bliżej (86,5 m) i spadła na czwartą pozycję. Dopiero piąte miejsce zajęła wicemistrzyni sprzed roku, Joanna Szwab (80,0 / 85,0 m), a konkursową siódemkę uzupełniły młodziutkie zawodniczki, które niedawno oddały swoje pierwsze skoki na Wielkiej Krokwi – Pola Bełtowska (79,0 / 82,5 m) i Natalia Słowik (78,5 / 77,5 m).