Michael Hayboeck pokazał się ze świetnej strony również w serii próbnej, gdzie ponownie był najlepszy. Austriak oddał daleki skok na odległość 138,5 metrów i aż o 9,1 punktu wyprzedził drugiego Andersa Haare. Najlepszym Polakiem był 22. Stefan Hula (124,5 m).
Seria próbna została rozegrana z 18. i 16. platformy najazdowej.
Konkurs Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu zacznie się o godzinie 15.45. Wyniki za pośrednictwem relacji na żywo można śledzić TUTAJ>>>
Wyniki serii próbnej:
zawodnik | kraj | belka | wiatr | odległość | punkty | |
1 | Michael Hayboeck | AUT | 18 | -0,36 | 138,5 m | 88,8 |
2 | Anders Haare | NOR | 18 | -0,28 | 134,0 m | 79,7 |
3 | Zak Mogel | SLO | 18 | -0,32 | 133,0 m | 78,4 |
4 | Stefan Rainer | AUT | 18 | -0,24 | 133,0 m | 77,4 |
5 | Philipp Raimund | GER | 18 | -0,05 | 134,0 m | 76,8 |
6 | Clemens Aigner | AUT | 18 | 0,08 | 134,0 m | 75,4 |
7 | Thomas Lackner | AUT | 18 | 0,09 | 133,5 m | 74,4 |
8 | Maximilian Ortner | AUT | 18 | -0,42 | 128,5 m | 71,6 |
9 | Anze Semenic | SLO | 18 | -0,13 | 130,5 m | 71,5 |
10 | Martin Hamman | GER | 18 | -0,37 | 128,0 m | 70,1 |
11 | Elias Medwed | AUT | 18 | -0,07 | 129,0 m | 68,1 |
12 | Denis Kornilov | RUS | 18 | -0,23 | 127,5 m | 67,4 |
13 | Justin Lisso | GER | 18 | -0,29 | 127,0 m | 67,3 |
14 | Mark Hafnar | SLO | 18 | -0,06 | 128,5 m | 67,1 |
15 | Ren Nikaido | JPN | 18 | -0,27 | 126,0 m | 65,2 |
16 | David Siegel | GER | 16 | -0,28 | 119,5 m | 63,9 |
17 | Jan Bombek | SLO | 18 | -0,36 | 124,5 m | 63,6 |
18 | Sondre Ringen | NOR | 18 | 0,03 | 127,0 m | 63,3 |
19 | Felix Hoffman | GER | 18 | -0,44 | 123,5 m | 62,9 |
20 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 18 | -0,50 | 122,5 m | 61,8 |
21 | Soelve Jokerud Strand | NOR | 18 | -0,28 | 124,0 m | 61,7 |
22 | Stefan Hula | POL | 18 | -0,16 | 124,5 m | 61,1 |
23 | Matija Vidic | SLO | 18 | -0,24 | 122,5 m | 58,5 |
24 | Cestmir Kozisek | CZE | 18 | -0,19 | 122,5 m | 57,9 |
25 | Kacper Juroszek | POL | 18 | -0,22 | 122,0 m | 57,4 |
26 | Jan Habdas | POL | 18 | -0,08 | 122,0 m | 55,6 |
27 | Shinnosuke Fujita | JPN | 18 | -0,13 | 121,5 m | 55,3 |
28 | Moritz Baer | GER | 18 | -0,34 | 120,0 m | 55,3 |
29 | Reruhi Shimizu | JPN | 18 | -0,20 | 120,5 m | 54,4 |
30 | Klemens Murańka | POL | 18 | -0,03 | 121,5 m | 54,1 |
31 | Aleksander Zniszczoł | POL | 18 | -0,36 | 119,0 m | 53,7 |
32 | Tilen Bartol | SLO | 18 | -0,09 | 120,5 m | 53,0 |
33 | Markus Schiffner | AUT | 18 | -0,15 | 119,0 m | 51,1 |
34 | Andreas Schuler | SUI | 18 | 0,05 | 118,5 m | 47,8 |
35 | Benjamin Oestvold | NOR | 18 | -0,35 | 115,0 m | 46,4 |
36 | Andreas Granerud Buskum | NOR | 18 | -0,13 | 116,0 m | 45,4 |
37 | Kilian Maerkl | GER | 18 | -0,18 | 115,5 m | 45,2 |
38 | Mathis Contamine | FRA | 18 | -0,26 | 114,5 m | 44,4 |
39 | Maciej Kot | POL | 18 | -0,22 | 114,5 m | 43,9 |
40 | Andrea Campregher | ITA | 18 | -0,24 | 114,0 m | 43,2 |
41 | Arttu Pohjola | FIN | 18 | -0,50 | 112,0 m | 42,9 |
42 | Rikuta Watanabe | JPN | 18 | -0,32 | 112,0 m | 40,6 |
43 | Eetu Nousiainen | FIN | 18 | -0,16 | 113,0 m | 40,4 |
44 | Alessandro Batby | FRA | 18 | -0,11 | 113,0 m | 39,8 |
45 | Bedendikt Holub | CZE | 18 | -0,08 | 111,5 m | 36,7 |
46 | Kalle Heikkinen | FIN | 18 | -0,15 | 111,0 m | 36,7 |
47 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | 18 | -0,05 | 110,0 m | 33,6 |
48 | Sandro Hauswirth | SUI | 18 | -0,34 | 105,0 m | 28,3 |
49 | Jules Chervet | FRA | 18 | -0,39 | 104,0 m | 27,1 |
50 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 18 | -0,19 | 104,5 m | 25,5 |
51 | Yanick Wasser | SUI | 18 | -0,03 | 105,0 m | 24,4 |
52 | Lars Kindlimann | SUI | 18 | -0,28 | 103,0 m | 23,9 |
53 | Frantisek Holik | CZE | 18 | -0,13 | 104,0 m | 23,8 |
54 | Maksim Kolobov | RUS | 18 | -0,18 | 103,5 m | 23,6 |
55 | Olan Lacroix | SUI | 18 | -0,58 | 100,0 m | 22,3 |
56 | Remo Imhof | SUI | 18 | -0,33 | 100,0 m | 19,2 |
57 | Lean Niederberger | SUI | 18 | -0,25 | 100,5 m | 19,1 |
58 | Arkadiusz Jojko | POL | 18 | -0,22 | 100,0 m | 17,8 |
59 | Radek Rydl | CZE | 18 | -0,24 | 99,0 m | 16,2 |
Weronika Brodowska,
informacja własna