Benjamin Oestvold sięgnął po premierowe zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Norweg po skoku na 125. metr obiektu Gross-Titlis-Schanze (HS-140) wyprzedził swojego rodaka Andersa Haare (128 m) o zaledwie 1,6 punktu. Podium uzupełnił Austriak Stefan Rainer (122,5 m). Na szesnastym miejscu sklasyfikowano najlepszego z Polaków, Stefana Hulę (128,5 m).
Benjamin Oestvold po skoku na 125. metr sięgnął po premierowe zwycięstwo w drugoligowym cyklu. Tuż za plecami Norwega znalazł się jego kolega z kadry Anders Haare (128 m), a na najniższy stopień podium wskoczył Austriak Stefan Rainer (122,5 m). Na czwartej pozycji, zaledwie 0,4 punktu za Rainerem, zawody ukończył kolejny z Austriaków Thomas Lackner (127 m). Piątą pozycję zajął Niemiec Philipp Raimund (123 m), szósty był Słoweniec Anze Semenic (124 m), a siódmy był Clemens Aigner (118 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili kolejno Maximilian Ortner (8. miejsce / 118 m ), Markus Schiffner (9. miejsce / 123,5 m) oraz Sondre Ringen (10. miejsce / 124 m).
Najlepszym z Polaków był Stefan Hula. 35-latek po dobrej próbie na długość 128,5 metrów w finale zawodów, zajął ostatecznie 16. miejsce. Aleksander Zniszczoł (126,5 m) był 24., na 25. pozycji sklasyfikowano Macieja Kota (123 m), a 28. miejsce przypadło Kacprowi Juroszkowi (118 m).
Pozostali Biało-Czerwoni nie zdołali wywalczyć awansu do serii finałowej. 35. lokatę zajął Jan Habdas (111 m), 42. był Klemens Murańka (111,5 m), a pod koniec stawki na 54. pozycji uplasował się Arkadiusz Jojko (98 m).
Na 19. miejscu zmagania zakończył powracający do zawodów międzynarodowych Michael Hayboeck (120,5 m). Kibice utytułowanego Austriaka mogli czuć się jednak zawiedzeni, gdyż 30-latek wygrał zarówno trening jak i serię próbną przed dzisiejszymi zawodami w szwajcarskim Engelbergu.
Seria finałowa została rozegrana z 18. platformy startowej.
Okazję do rewanżu skoczkowie będą mieli już jutro. Na 11.00 zaplanowano start drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Gross-Titlis-Schanze (HS-140). Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Wyniki za pośrednictwem relacji tekstowej będzie można śledzić TUTAJ>>>
W „generalce” drugoligowego cyklu utrzymuje się Austriak Ulrich Wohlgennant (360 pkt). Podium uzupełniają Norweg Joacim Oedegaard (255 pkt) oraz kolejny z Austriaków, Thomas Lackner (252 pkt). Pełną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2021/2022 znajdziecie TUTAJ>>>
Wyniki pierwszej serii znajdziecie TUTAJ>>>
Wyniki konkursu:
zawodnik | kraj | belka | wiatr | skok I | belka | wiatr | skok II | punkty | |
1 | Benjamin Oestvold | NOR | 17 | -0,37 | 132,0 m | 18 | -1,12 | 125,0 m | 255,9 |
2 | Anders Haare | NOR | 17 | -0,36 | 128,5 m | 18 | -1,12 | 128,0 m | 254,3 |
3 | Stefan Rainer | AUT | 17 | -0,76 | 123,5 m | 18 | -0,95 | 122,5 m | 237,9 |
4 | Thomas Lackner | AUT | 17 | -0,61 | 122,5 m | 18 | -0,52 | 127,0 m | 237,4 |
5 | Philipp Raimund | GER | 17 | -0,48 | 125,0 m | 18 | -0,78 | 123,0 m | 236,4 |
6 | Anze Semenic | SLO | 17 | -0,27 | 127,0 m | 18 | -0,67 | 124,0 m | 235,7 |
7 | Clemens Aigner | AUT | 17 | -0,52 | 126,5 m | 18 | -1,15 | 118,0 m | 233,7 |
8 | Maximilian Ortner | AUT | 17 | -0,26 | 129,0 m | 18 | -1,12 | 118,0 m | 233,5 |
9 | Markus Schiffner | AUT | 17 | -0,52 | 124,0 m | 18 | -0,54 | 123,5 m | 231,9 |
10 | Sondre Ringen | NOR | 17 | -0,86 | 122,0 m | 18 | -0,54 | 124,0 m | 231,5 |
11 | Kilian Maerkl | GER | 17 | -0,32 | 125,0 m | 18 | -0,46 | 123,5 m | 231,1 |
12 | Soelve Jokerud Strand | NOR | 17 | -0,23 | 126,0 m | 18 | -0,64 | 120,0 m | 227,8 |
13 | Justin Lisso | GER | 17 | -0,38 | 121,5 m | 18 | -0,50 | 125,0 m | 227,3 |
14 | Felix Hoffman | GER | 17 | -0,30 | 116,5 m | 18 | -0,18 | 129,0 m | 223,0 |
15 | David Siegel | GER | 17 | -0,40 | 127,5 m | 18 | -1,05 | 113,0 m | 222,3 |
16 | Stefan Hula | POL | 17 | -0,41 | 118,0 m | 18 | 0,09 | 128,5 m | 222,0 |
17 | Martin Hamman | GER | 17 | -0,08 | 121,0 m | 18 | -0,01 | 127,5 m | 221,9 |
18 | Ren Nikaido | JPN | 17 | -0,36 | 122,0 m | 18 | -0,53 | 120,5 m | 221,7 |
19 | Michael Hayboeck | AUT | 17 | -0,45 | 121,0 m | 18 | -0,86 | 120,5 m | 221,3 |
20 | Jan Bombek | SLO | 17 | -0,24 | 123,5 m | 18 | -0,49 | 121,5 m | 221,1 |
21 | Elias Medwed | AUT | 17 | -0,11 | 121,0 m | 18 | -0,40 | 123,5 m | 218,1 |
22 | Denis Kornilov | RUS | 17 | -0,56 | 120,0 m | 18 | -0,28 | 127,5 m | 217,1 |
23 | Eetu Nousiainen | FIN | 17 | -0,29 | 119,5 m | 18 | 0,43 | 127,5 m | 215,3 |
24 | Aleksander Zniszczoł | POL | 17 | 0,20 | 122,0 m | 18 | 0,48 | 126,5 m | 213,7 |
25 | Maciej Kot | POL | 17 | -0,55 | 117,0 m | 18 | -0,25 | 123,0 m | 212,6 |
26 | Zak Mogel | SLO | 17 | -0,01 | 123,5 m | 18 | -0,78 | 117,5 m | 211,8 |
27 | Moritz Baer | GER | 17 | -0,29 | 117,5 m | 18 | -0,39 | 121,0 m | 208,4 |
28 | Kacper Juroszek | POL | 17 | -0,66 | 116,0 m | 18 | -0,29 | 118,0 m | 202,7 |
29 | Reruhi Shimizu | JPN | 17 | -0,55 | 115,0 m | 18 | 0,08 | 118,5 m | 197,9 |
30 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 17 | -0,28 | 121,5 m | 18 | -0,63 | 109,0 m | 194,9 |
31 | Cestmir Kozisek | CZE | 17 | -0,41 | 116,0 m | – | – | – | 98,5 |
32 | Tilen Bartol | SLO | 17 | -0,37 | 116,0 m | – | – | – | 98,0 |
33 | Andreas Granerud Buskum | NOR | 17 | -0,30 | 116,5 m | – | – | – | 97,5 |
34 | Rikuta Watanabe | JPN | 17 | -0,14 | 116,0 m | – | – | – | 94,6 |
35 | Jan Habdas | POL | 17 | -0,84 | 111,0 m | – | – | – | 93,4 |
36 | Andreas Schuler | SUI | 17 | -0,62 | 112,0 m | – | – | – | 91,4 |
37 | Mark Hafnar | SLO | 17 | -0,45 | 112,0 m | – | – | – | 89,8 |
38 | Shinnosuke Fujita | JPN | 17 | -0,70 | 109,5 m | – | – | – | 88,9 |
39 | Kalle Heikkinen | FIN | 17 | -0,71 | 109,0 m | – | – | – | 88,2 |
40 | Arttu Pohjola | FIN | 17 | -0,20 | 111,5 m | – | – | – | 86,2 |
40 | Mathis Contamine | FRA | 17 | -0,38 | 108,5 m | – | – | – | 83,6 |
42 | Klemens Murańka | POL | 17 | -0,33 | 111,5 m | – | – | – | 83,4 |
43 | Maksim Kolobov | RUS | 17 | -0,34 | 108,0 m | – | – | – | 81,7 |
44 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | 17 | -0,23 | 107,0 m | – | – | – | 77,0 |
44 | Lean Niederberger | SUI | 17 | -0,55 | 103,5 m | – | – | – | 76,2 |
46 | Frantisek Holik | CZE | 17 | -0,25 | 105,5 m | – | – | – | 75,6 |
47 | Radek Rydl | CZE | 17 | -0,30 | 104,0 m | – | – | – | 73,0 |
48 | Sandro Hauswirth | SUI | 17 | -0,35 | 101,5 m | – | – | – | 69,6 |
49 | Bedendikt Holub | CZE | 17 | -0,22 | 102,5 m | – | – | – | 69,3 |
50 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 17 | -0,21 | 100,0 m | – | – | – | 64,2 |
51 | Lars Kindlimann | SUI | 17 | -0,53 | 96,0 m | – | – | – | 62,5 |
51 | Remo Imhof | SUI | 17 | -0,18 | 99,0 m | – | – | – | 62,5 |
53 | Yanick Wasser | SUI | 17 | -0,47 | 97,5 m | – | – | – | 62,4 |
54 | Arkadiusz Jojko | POL | 17 | -0,38 | 98,0 m | – | – | – | 62,2 |
55 | Matija Vidic | SLO | 17 | -0,34 | 100,5 m | – | – | – | 61,7 |
56 | Olan Lacroix | SUI | 17 | -0,32 | 97,0 m | – | – | – | 60,6 |
57 | Andrea Campregher | ITA | 17 | -0,49 | 94,5 m | – | – | – | 57,8 |
58 | Alessandro Batby | FRA | 17 | -0,18 | 97,0 m | – | – | – | 57,4 |
59 | Jules Chervet | FRA | 17 | -0,58 | 89,0 m | – | – | – | 48,0 |
Weronika Brodowska,
informacja własna