You are currently viewing Druga niemiecka krajówka na Pucharze Świata w lotach w Oberstdorfie?
Oberstdorf - Heini-Klopfer-Skiflugschanze (fot. Adrian Kyć)

Druga niemiecka krajówka na Pucharze Świata w lotach w Oberstdorfie?

Niemcy dość zaskakująco zdecydowali się nie wystawiać kwoty krajowej na otwarcie Turnieju Czterech Skoczni. Trener Stefan Horngacher zamierza wykorzystać ją w Garmisch-Partenkirchen. Jak wynika z najnowszych doniesień, trener niemieckiej kadry drugi raz chciałby wystawić powiększoną pulę zawodników na skoczni mamuciej im. Heiniego Klopfera.

 

Stefan Horngacher zaskoczył przed Turniejem Czterech Skoczni, decydując o nie wystawianiu kwoty narodowej zawodników podczas kwalifikacji do konkursu inauguracyjnego w Oberstdorfie. Gdzie zatem szkoleniowiec niemieckich skoczków zamierza sprawdzić swoje zaplecze? – Kolejną zmianą w porównaniu z poprzednimi latami jest skorzystanie z naszej grupy narodowej w ramach turnieju. Wykorzystamy ja po raz pierwszy wykorzystany podczas noworocznych skoków w Garmisch-Partenkirchen. W tym sezonie będziemy mieli jeszcze okazje do rywalizacji w Titisee-Neustadt, Willingen oraz w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Decyzję w tej sprawie podejmiemy po zakończeniu turnieju – mówił w ostatnich dnaich Austriak.

Zatem pierwszy raz od lat w Turnieju Czterech Skoczni nie uświadczymy niemieckiej krajówki na Schattenbergschanze, a jedynie podczas noworocznego konkursu na Grosse-Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen. Gdzie w takim razie niemieckie zaplecze będzie zbierało doświadczenie w Pucharze Świata po raz drugi? Najnowsze informacje zdają się wskazywać na ostatni z wymienianych przez Stefana Horngachera konkursów. Byłaby to niecodzienna decyzja, a jednocześnie wykorzystanie możliwości, aby młodsi zawodnicy zebrali cenne doświadczenie na skoczni mamuciej. Taka okazja nie zdarza się Niemcom co roku, a przecież poza oficjalnymi treningami przed konkursami lotów na takich obiektach trenować nie wolno. Niemiecki dziennikarz Luis Holuch podał, że właśnie w marcu na skoczni im. Heiniego Klopfera po raz drugi wystawiona zostanie niemiecka grupa narodowa.

Ostatni raz rywalizację na mamuciej skoczni w Oberstdorfie oglądaliśmy w sezonie 2018/2019, kiedy to odbyły się tam aż trzy konkursy. Każdy z nich przyniósł innego zwycięzcę. Wygrywali tam Timi Zajc, Ryoyu Kobayashi oraz Kamil Stoch. Dwukrotnie na podium meldował się także Dawid Kubacki. Rok wcześniej na tym samym obiekcie odbywały się Mistrzostwa Świata w lotach, w których triumfował Danie-Andre Tande, a Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Była to też ostatnia zima, w której mogliśmy podziwiać rywalizację na wszystkich czterech czynnych skoczniach mamucich w jednym sezonie.

 

Karol Cześnik,
źródło: Twitter / DSV

 

Dodaj komentarz