You are currently viewing Są pierwsze przypadki koronawirusa na Turnieju Czterech Skoczni. Co z Polakami?
Skocznie w Oberstdorfie (fot. Julia Piątkowska)

Są pierwsze przypadki koronawirusa na Turnieju Czterech Skoczni. Co z Polakami?

Niestety mamy kolejne przypadki koronawirusa w obecnym sezonie. Tuż przed startem 70. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymały trzy osoby – dwóch przedstawicieli mediów oraz członek estońskiego sztabu. Na szczęście nerwów uniknęli polscy skoczkowie. Już wczoraj cała reprezentacja naszego kraju otrzymała negatywne wyniki i ze spokojem będzie mogła wystartować na Schattenbergschanze.

 

Jeszcze przed startem kwalifikacji do pierwszego konkursu 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni, trzy osoby uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wśród zakażonych jest dwóch dziennikarzy oraz członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Estonii. Wśród zakażonych na szczęście nie ma zawodników. Nie wiadomo jednak, czy estońscy skoczkowie mimo negatywnych wyników będą mogli wystartować w konkursie, czy zostaną wykluczeni ze startu w dzisiejszych kwalifikacjach. Obecnie niemiecki sanepid sprawdza czy byli oni w bliskim kontakcie z zakażoną osobą. 

Przypomnijmy podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku. Tuż przed startem 69. edycji niemiecko-austriackiego turnieju niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Klemens Murańka. Wobec tego mimo negatywnych testów, ze startu w treningach i kwalifikacjach została wycofana cała nasza kadra. Jednak ponowne badanie u Murańki wyszło negatywne, przez co rozpoczęła się walka o przywrócenie do startu polskich zawodników. Zapanował wielki chaos, ponieważ przez długi czas nie było oficjalnych informacji w tej sprawie. Ostatecznie sytuacja zakończyła się szczęśliwie i Biało-Czerwoni mogli wystartować w inauguracyjnym konkursie 69. TCS. Czy w tym roku podobna sytuacja spotka reprezentantów Estonii?

Na szczęście podobna nerwówka ominęła tym razem podopiecznych trenera Michala Doleżala. Już wczoraj Filip Czyszczanowski z TVP Sport poinformował, że cała reprezentacja naszego kraju, łącznie ze sztabem szkoleniowym, uzyskała negatywne wyniki testów, dające tym samym zielone światło do startu w Oberstdorfie. Przypomnijmy, że oficjalne treningi na Schattenbergschanze ruszają już o godzinie 14:00, a start kwalifikacji jest zaplanowany na godzinę 16:30. Więcej >>>

 

Emilia Kryzel,
źródło: Twitter / FIS

 

Dodaj komentarz