You are currently viewing Eetu Nousiainen dołączy do składu reprezentacji Finlandii w Ga-Pa
Eetu Nousiainen (fot. Julia Piątkowska)

Eetu Nousiainen dołączy do składu reprezentacji Finlandii w Ga-Pa

Eetu Nousiainen dołączy do swoich kadrowych kolegów, Niko Kytösaho oraz Anttiego Aalto i razem z nimi wystąpi w konkursie 70. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

 

Eetu Nousiainen dołączy do swoich dwóch kadrowych kolegów i razem z nimi wystąpi w drugim konkursie 70. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. O dołączeniu 24-letniego skoczka do składu zadecydował główny trener reprezentacji Finlandii Janne Väätäinen. – Trener główny drużyny uważa, że Nousiainen pokazał swój poziom w Pucharze Kontynentalnym i jest teraz gotowy na to, aby pokazać się w Pucharze Świata – czytamy w komunikacie Fińskiego Związku Narciarskiego.

Nousiainen w tym sezonie wystąpił w kwalifikacjach do Pucharu Świata zaledwie dwa razy. Skoczek z Kuopio zaprezentował się podczas domowych konkursów w Ruce, gdzie zajął 52. i 57. lokatę. Väätäinen jeszcze przed sezonem mówił, że gdy jego skoczkowie nie będą radzić sobie na najwyższym szczeblu zmagań to będą rywalizować w Pucharze Kontynentalnym, aby nabrać więcej pewności siebie i nauczyć radzić sobie z presją, a 24-letniemu Finowi udało się ostatnio dwukornie zapunktować w drugoligowym cyklu podczas zawodów w Engelbergu, co mogło wypłynąć na decyzję głównego trenera kadry. – W zeszłym roku nie brałem udziału w Turnieju Czterech Skoczni, więc fajnie, że mogę teraz tam wrócić i w tym wystąpić. Gdybym tylko mógł przenieść pewność awansu jaki mam w Pucharze Kontynentalnym do Pucharu Świata… Muszę rozpocząć skakanie w pierwszoligowym cyklu, jeśli chcę znaleźć się w składzie olimpijskim – mówi Eetu Nousiainen.

 

Skład reprezentacji Finlandii na konkurs 70. TCS w Ga-Pa (1.01.2022 r.):

  • Niko Kytösaho (37. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Antti Aalto (nieklasyfikowany),
  • Eetu Nousiainen (nieklasyfikowany).

 

Weronika Brodowska,
źródło: Ski Jumping Team Finland / informacja własna

Dodaj komentarz