You are currently viewing Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt odwołany! Co z zawodami Pucharu Świata?
Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt (fot. weltcupskispringen.com)

Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt odwołany! Co z zawodami Pucharu Świata?

Organizatorzy Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt poinformowali o odwołaniu drugoligowych zawodów, które miały odbyć się w dniach 7-8 stycznia 2022 roku.

 

Puchar Kontynentalny w niemieckim Titisee-Neustadt został odwołany. Drugoligowe zawody na obiekcie Hochfirstschanze (HS-142) miały odbyć się w dniach 7-8 stycznia 2022 roku. Prognozy pogody dla niemieckiej miejscowości na najbliższe dni uniemożliwią przygotowanie skoczni. Temperatura ma przekraczać nawet 10°C. – Przygotowanie Hochfirstschanze nie jest możliwe ze względu na złe warunki pogodowe. Komitet organizacyjny bardzo ubolewa nad tą decyzją – czytamy w komunikacie organizatorów. 

Przypomnijmy, że to już nie pierwszy raz kiedy niemieccy działacze zmuszeni są odwołać zawody w Titisee-Neustadt. W 2018 roku na skoczni Hochfirstschanze nie odbył się Puchar Świata, a na początku 2020 roku włodarze zmuszeni byli odwołać również Puchar Kontynentalny. Powodem decyzji komitetu organizacyjnego za każdym razem były złe warunki pogodowe w tym za wysokie temperatury i obfite opady deszczu.

Odwołanie zawodów w Titisee-Neustadt oznacza prawie miesięczną przerwę w kalendarzu zawodów Pucharu Kontynentalnego. Limit na kolejny period Pucharu Świata wywalczyli tym samym Norwegowie (Sondre Ringen), Austriacy (Clemens Aigner) oraz Niemcy (Philipp Raimund). Drugoligowcom odwołano również konkursy w japońskim Sapporo ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się więc dopiero w dniach 21-23 stycznia 2022 roku w Innsbrucku. Na Bergisel (HS-128) powalczą zarówno mężczyźni jak i kobiety. 

Co więc z dodatkowymi zawodami Pucharu Świata, które zaplanowano na weekend 20-23 stycznia 2022? Długoterminowe prognozy pogody są optymistyczne, a w przygotowaniu skoczni organizatorom mają sprzyjać niskie temperatury powietrza i lekkie opady śniegu.

 

Weronika Brodowska,
źródło: informacja własna / weltcupskispringen.com

 

Dodaj komentarz