You are currently viewing Tylko dwie polskie skoczkinie na starcie Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie. Co z Rajdą?
Nicole Konderla (fot. PZN)

Tylko dwie polskie skoczkinie na starcie Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie. Co z Rajdą?

Mimo, że Turniej Sylwestrowy jest dla skoczkiń zupełnie nowym i bardzo atrakcyjnym formatem, w zawodach w Ljubnie wystartują zaledwie dwie reprezentantki Polski. Trener Łukasz Kruczek postanowił zabrać do Słowenii aktualną mistrzynię Polski Nicole Konderlę oraz Annę Twardosz. Dotychczasowa pucharowa liderka kadry, Kinga Rajda, zostanie na treningach w kraju.

 

Mimo, że od początku zimowego sezonu trudno było sobie wyobrazić skład żeńskiej reprezentacji Polski bez Kingi Rajdy, podczas zmagań w Ljubnie 21-latki zabraknie na starcie. Decyzją sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Łukaszem Kruczkiem, jedyna Polka, która tej zimy zdobyła pucharowe punkty (dokładnie 2 za 29. miejsce w Klingenthal) w najbliższych dniach poświęci się poszukiwaniu formy na krajowych obiektach. – Zdecydowaliśmy, że Kinga Rajda pozostanie w treningu i ustabilizuje skakanie. Skocznia w Ljubnie jest jedną z najmniejszych i Kinga miewała na niej problemy, stąd decyzja o kontynuowaniu treningów przed powrotem do kolejnych zawodów międzynarodowych – poinformował szkoleniowiec Polek za pośrednictwem oficjalnego konta Polskiego Związku Narciarskiego na Twitterze. W kraju pozostanie także Kamila Karpiel, której zabrakło już podczas ostatnich pucharowych zawodów w austriackim Ramsau.

O sile reprezentacji Polski na normalnym obiekcie HS-94 w Ljubnie stanowić będzie więc przede wszystkim aktualna mistrzyni Polski z zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, Nicole Konderla. 20-latka wywalczyła złoty medal krajowego czempionatu tuż przed świętami Bożego Narodzenia, pokonując tam w bezpośrednim pojedynku właśnie wspomnianą Rajdę. I mimo, że Konderla nie ma jeszcze na swoim koncie pucharowych punktów (po startach w Niżnym Tagile, Lillehammer, Klingenthal i Ramsau), to właśnie z jej występem polscy kibice mogą wiązać największe nadzieje. Obok niej na starcie w Słowenii pojawi się Anna Twardosz, która dostała już w tym sezonie kilka pucharowych szans (nie wystartowała jedynie w inauguracji PŚ w Rosji), jednak jej nie udało się ani razu zameldować nie tylko w finałowej trzydziestce, ale nawet przebrnąć kwalifikacji.

Początek sylwestrowo-noworocznych zmagań Pucharu Świata w Ljubnie już w najbliższy czwartek, kiedy skoczkinie przetestują obiekt podczas oficjalnych treningów i powalczą w kwalifikacjach. W sylwestrowy piątek panie czeka pierwszy turniejowy konkurs, a w noworoczną sobotę drugi. Dodajmy, że pierwsze serie konkursowe zostaną przeprowadzone w systemie KO, znanym też z Turnieju Czterech Skoczni mężczyzn.

 

Program zawodów:

 • 30 grudnia 2021 r. (czwartek):
  • 14:30 – oficjalny trening,
  • 16:30 – kwalifikacje.
 • 31 grudnia 2021 r. (piątek):
  • 15:15 – seria próbna,
  • 16:30 – konkurs indywidualny.
 • 1 stycznia 2022 r. (sobota):
  • 09:45 – seria próbna,
  • 10:45 – kwalifikacje,
  • 16:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz