You are currently viewing LOTOS Cup Kids w Wiśle: Dwa złote medale dla LKS Klimczok Bystra
LOTOS Cup Kids Wisła 2021 (fot. materiały prasowe LOTOS Cup / Rafał Rusek)

LOTOS Cup Kids w Wiśle: Dwa złote medale dla LKS Klimczok Bystra

Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” rozpoczęli zmagania w II edycji zawodów LOTOS Cup Kids. Pierwszego dnia rywalizacji w Wiśle najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra, którzy stanęli na najwyższych stopniach podium w kategoriach: Dziewczynka Młodsza oraz Chłopiec.

 

LOTOSCupKidsWisla2021 2 300x200 - LOTOS Cup Kids w Wiśle: Dwa złote medale dla LKS Klimczok Bystra
LOTOS Cup Kids Wisła 2021 (fot. materiały prasowe LOTOS Cup / Rafał Rusek)

W środę, 29 grudnia 2021 roku odbył się drugi tej zimy konkurs skoków narciarskich dla najmłodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia na wiślańskim kompleksie rywalizowało 117 narciarzy, którzy walczyli o medale LOTOS Cup Kids w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi wystartowali uczestnicy z kategorii: Dziewczynka Młodsza i Chłopiec Młodszy, który mierzyli się na skoczni o rozmiarze HS-20.

Złoty medal wśród chłopców wywalczył Wojciech Bobak z klubu KS Rutkow-Ski. 9-latkowi wygraną zapewniły skoki na odległość 19,5 oraz 18,5 metra. – Jestem zadowolony z dzisiejszych zawodów i bardzo cieszę się z tej wygranej. To były naprawdę fajne zawody, a skocznia była dobrze przygotowana – ocenił Wojciech Bobak, zwycięzca w kategorii Chłopiec Młodszy. – Skakało mi się dobrze podczas tych zawodów. Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany do startu, dlatego nie czułem rywalizacji z innymi zawodnikami. Jestem gotowy na kolejny konkurs – dodał podopieczny Łukasza Rutkowskiego.

Po raz drugi tej zimy, w kategorii Dziewczynka Młodsza, triumfowała Julia Fender. Zawodniczka klubu LKS Klimczok Bystra w pierwszej serii uzyskała 19,5 metra, natomiast w rundzie finałowej wylądowała na 19 metrze. – Ze względu na warunki pogodowe na pewno był to trudniejszy konkurs niż ostatnio. Przyszło ocieplenie, dlatego na rozbiegu powoli zaczynał topnieć śnieg. Ja też nie ustrzegłam się błędów i miałam problemy na progu. Na szczęście w czwartek mamy kolejne zawody i mam nadzieję, że uda mi się to poprawić – mówiła optymistycznie Julia Fender. Zawodniczka LKS Klimczok Bystra nie kryła zadowolenia z organizacji zawodów. – Bardzo podobała mi się organizacja zawodów tutaj w Wiśle, bo wszystko przebiegało sprawnie – dodała.

LOTOSCupKidsWisla2021 3 300x200 - LOTOS Cup Kids w Wiśle: Dwa złote medale dla LKS Klimczok Bystra
LOTOS Cup Kids Wisła 2021 (fot. materiały prasowe LOTOS Cup / Rafał Rusek)

Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum nie zabrakło również kibiców, którzy dodawali otuchy młodym narciarzom. Zawodników dopingowali koledzy z klubów, rodzina, trenerzy, a także mieszkańcy Wisły.

W kategorii Dziewczynka i Chłopiec zawody odbywały się na skoczni o rozmiarze HS-40. Wśród dziewczynek drugie i trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki gospodarza, czyli Oliwia Bury i Marta Ściborski z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zapytane o to, jak oceniają dzisiejsze zawody, odpowiadają: – Warunki nie były najlepsze, ponieważ była dodatnia temperatura i tory się roztapiały. Do tego był lekki wiatr w plecy. Jesteśmy zadowolone z naszych wyników, ale wiemy, że same skoki mogły być dużo lepsze. Cieszymy się, że mimo wszystko udało się rozegrać bardzo fajne zawody, podczas których panowała miła atmosfera.

Konkurs w Wiśle był bardzo szczęśliwy dla Mateusza Rusa z klubu LKS Klimczok Bystra, który po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach LOTOS Cup Kids. Podopieczny Jarosława Koniora nie dał rywalom żadnych szans, uzyskując 38 oraz 37,5 metra. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo po raz pierwszy w życiu wygrałem zawody. Skakało mi się dzisiaj bardzo dobrze i czułem, że mogę osiągnąć dobry wynik. Wiele razy startowałem w zawodach, ale dziś w końcu wygrałem – mówił szczęśliwy Mateusz Rus. – Bardzo dobrze oceniam przygotowanie zawodów i cieszę się, że mogłem tu być – dodał 11-latek.

 

Medalistki i medaliści środowych zawodów LOTOS Cup Kids w Wiśle

Dziewczynka Młodsza

 1. Julia Fender – LKS Klimczok Bystra
 2. Lena Bogusz – LKS Klimczok Bystra
 3. Zuzanna Truchan – KS Chochołów

Chłopiec Młodszy

 1. Wojciech Bobak – KS Rutkow-Ski
 2. Grzegorz Grzanka – LKS Olimpia Goleszów
 3. Karol Kwiatkowski – LKS Klimczok Bystra

Dziewczynka 

 1. Kira Kapustnikova – KS Chochołów
 2. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Marta Ściborski – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

 1. Mateusz Rus – LKS Klimczok Bystra
 2. Rafał Luberda – KS Rutkow-Ski
 3. Bartłomiej Czech – KS Chochołów

Pełne wyniki konkursów >>>

 

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz