You are currently viewing FIS Cup w Zakopanem odwołany! Powodem złe warunki atmosferyczne
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Anna Libera)

FIS Cup w Zakopanem odwołany! Powodem złe warunki atmosferyczne

Polski Związek Narciarski poinformował o odwołaniu trzecioligowych zawodów, które miały odbyć się w dniach 8-9 stycznia w Zakopanem. Powodem tej decyzji są złe warunki atmosferyczne.

 

FIS Cup w Zakopanem został odwołany. Trzecioligowe zawody na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS-140) miały odbyć się w dniach 8-9 stycznia. Niestety, ale z powodu złych warunków atmosferycznych, rywalizacja nie dojdzie do skutku. Dzisiejszej nocy pokrywa śnieżna zmalała z 25 do 8 centymetrów. Dodatkowo, problemem jest ciepły wiatr oraz ulewne deszcze. Co prawda w najbliższych dniach aura ma się poprawiać, lecz organizatorzy nie zdążą przygotować obiektu na czas.

Kolejnym problemem jest sytuacja zawodników z kadry narodowej. Oprócz rywalizujących w Pucharze Świata skoczków, spora grupa Biało-Czerwonych udała się na treningi do słoweńskiej Planicy. Niestety, ale tam również panują trudne warunki, które spowodowały zamknięcie skoczni. Nadal sporą niewiadomą jest więc także sytuacja Kamila Stocha, który po wycofaniu się z 70. Turnieju Czterech Skoczni powrócił do kraju, aby oddać się spokojnym treningom. Aktualnie wciąż nie udało się jednak znaleźć naśnieżonego obiektu, na którym mistrz mógłby w spokoju odbudować formę.

Przypomnijmy, że wcześniej, również z powodu zbyt wysokich temperatur i brak wystarczającej ilości śniegu, zostały odwołane zawody Pucharu Kontynentalnego, które miały odbyć się na Hochfirstschanze (HS-142) w niemieckim Titisee-Neustadt. Przypomnijmy, że już w dniach 14-16 stycznia na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi mają się odbyć zawody Pucharu Świata i teraz organizatorzy tych zmagań zamierzają dołożyć wszelkich starań, aby na ten termin udało się przygotować obiekt do skakania. Co ciekawe, kolejne zawody cyklu FIS Cup, zostaną rozegrane… także w Zakopanem. W dniach 29-30 stycznia odbędą się zmagania kobiet i mężczyzn na Średniej Krokwi (HS-105), które będą stanowić przedsmak Mistrzostw Świata Juniorów, które również będą miały miejsce w stolicy polskich Tatr.

 

 

Gabriel Bartelmus,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz