You are currently viewing Stefan Kraft robi przerwę od Pucharu Świata. Igrzyska priorytetem Austriaka
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Stefan Kraft robi przerwę od Pucharu Świata. Igrzyska priorytetem Austriaka

Stefan Kraft był stawiano w gronie zawodników, którzy w Turnieju Czterech Skoczni mieli walczyć o czołowe lokaty. Ku zaskoczeniu wszystkich, w pechowym dla siebie Garmisch-Partenkirchen nie awansował do konkursu, a w pozostałych występach zajmował miejsca poniżej oczekiwań. Po nieudanym występie podjął decyzje o przerwie w Pucharze Świata. Chce skupić się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

 

Nie tak 28-latek wyobrażał sobie swój występ w jubileuszowej edycji TCS. W Oberstdorfie zajął 12. miejsce, a w kolejnym konkursie nie przebrnął kwalifikacji i wiadome było, że na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej nie ma co liczyć. Dlatego przed startem w Innsbrucku postawił na spokojny trening na 75-metrowym obiekcie w Seefeld. – Dawno nie skakałem na tak małym obiekcie. Chciałem znów poczuć, co robię. Tego zabrakło w Garmisch-Partenkirchen. Znowu zauważyłem, kiedy coś było dobre, a kiedy nie. Na niewielkiej skoczni można poczuć, czy jest energia, czy nie – tłumaczył w rozmowie z serwisem Laola1.at.

Kibice wierzyli, że w swoim kraju Austriak zaprezentuje się z lepszej strony. Niestety w Bischofshofen dwukrotnie ukończył rywalizację w trzeciej dziesiątce (był 23. i 24.) – W moich próbach nie ma żadnej systematyczności. Cały czas wyglądam w locie jak cietrzew, który nie został zestrzelony – podkreślił dla serwisu Kleine Zeitung po ostatnim konkursie. W całej imprezie zajął odległe 26. miejsce. Jest to dla niego najgorszy wynik od 2014 roku, kiedy był 27.

Skoczek trzykrotnie meldował się w tym sezonie na podium. Później jednak przyszedł spadek formy. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje siódmą pozycję, co nie przekłada się jednak na prezentowane przez niego w ostatnich tygodniach skoki. Po sobotniej rywalizacji w Bischofshofen Austriak robi przerwę od Pucharu Świata. – Muszę znaleźć sposób, aby jak najszybciej wrócić do dobrej dyspozycji. Myślę, że odpuszczę sobie najbliższe zawody Pucharu Świata. Igrzyska są tuż za rogiem i chcę odnaleźć moje dobre skoki, aby wyruszyć do Pekinu z dużymi szansami na sukces –  zapowiedział.

Mistrz Świata z Lahti chce skupić się na treningach, by na najważniejszej imprezie sezonu pokazać się z jak najlepszej strony. W swoim dorobku brakuje mu medalu igrzysk olimpijskich, dlatego to je stawia jako priorytet. Zabraknie go najprawdopodobniej w Zakopanem (15-16 stycznia) oraz w Titisee-Neustadt (22-23 stycznia).

 

Maria Chenczke,
źródło: Kleinezeitung.at / Laola1.at

 

Dodaj komentarz