You are currently viewing Zmiany w norweskim zespole na Puchar Świata w Zakopanem. Johansson poza kadrą

Zmiany w norweskim zespole na Puchar Świata w Zakopanem. Johansson poza kadrą

Trener reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Alexander Stöckl  podał skład na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, które odbędą się w dniach 15 i 16 stycznia. Do kadry dołączą Sondre Ringen i Robin Pedersen, którzy wyróżnili się podczas ostatnich zawodów w Pucharze Kontynentalnym. Na Wielkiej Krokwi nie pojawi się z kolei Robert Johansson, który zmaga się bólem pleców.
 

Po zakończonym  intensywnym początku roku związanym z Turniejem Czterech Skoczni, skoczkowie nareszcie mieli dłuższą chwilę na odpoczynek. W norweskiej kadrze podczas ostatniego konkursu na skoczni w Bischofshofen zabrakło Roberta Johanssona, który poinformował wówczas, że powodem jego absencji były problemy z prawą nogą. Tym razem nieobecność Norwega będzie związana z innym aspektem. -Robert Johansson zmaga się z problemami, które pojawiły się w okolicy pleców. Będzie teraz trenował fizycznie, aby powrócić do dobrej dyspozycji na kolejne zawody po Zakopanem – poinformował Stöckl. Przypomnijmy, że Robert Johansson zmagał się już z podobną kontuzją – w zeszłym roku z tego powodu konieczne było wykonanie zabiegu operacyjnego.

Szansę na zaprezentowanie się w Zakopanem otrzymali z kolei Sondre Ringen i Robin Pedersen, którzy w tym sezonie do tej pory startowali jedynie w Pucharze Kontynentalnym. – Będzie kilka zmian w drużynie. Sondre Ringen zdołał zapewnić sobie dodatkowe miejsce w Pucharze Kontynentalnym i czeka na nowe wyzwania na najwyższym poziomie. Robin Pedersen również dobrze skakał na poziomie drugiej ligi oraz podczas treningów, dlatego zastąpi Roberta Johanssona – dodał Stockl. Przypomnijmy, że podczas ostatniego weekendu CoC w Engelbergu Sondre Ringen zajmował odpowiednio dziesiąte i pierwsze miejsce. Z kolei Robin Pedersen, który był nieobecny w Szwajcarii, we wcześniejszych drugoligowych konkursach w Ruce dwukrotnie zajął pierwsze miejsce.

Oprócz wspomnianych zawodników na Wielkiej Krokwi wystąpią również znakomicie spisujący się podczas Turnieju Czterech Skoczni Marius Lindvik i Halvor Egner Granerud, którzy zakończyli noworoczny turniej odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. W kadrze znaleźli się także Daniel-André  Tande, Joahann Forfang i Fredrik Villumstad.

Zawody w Zakopanem będą pierwszymi od konkursów w Wiśle (4-5 grudnia 2021), podczas których pod skocznią będzie mogła pojawić się publiczność. – Nie możemy się doczekać konkursowego weekendu w Zakopanem, zwłaszcza, że ​​znów na stadionie zagoszczą kibice. Będzie tam jak zwykle wspaniała atmosfera – mówi trener reprezentacji Alexander Stöckl.

Skład reprezentacji Norwegii na 70. Turniej Czterech Skoczni:

  • Halvor Egner Granerud (3. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Marius Lindvik (4. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Johann Andre Forfang (20. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Daniel Andre Tande (25. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Fredrik Villumstad (39. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Sondre Ringen (nieklasyfikowany)
  • Robin Pedersen (nieklasyfikowny)

 

Anna Fergisz,
Źródło: Skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz