You are currently viewing Dawid Kubacki i Paweł Wąsek nie wystąpią w PŚ w Zakopanem! Ważą się losy startu Jakuba Wolnego
Dawid Kubacki (fot. Julia Piątkowska)

Dawid Kubacki i Paweł Wąsek nie wystąpią w PŚ w Zakopanem! Ważą się losy startu Jakuba Wolnego

Dawid Kubacki i Paweł Wąsek nie wystąpią w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem. Zawodnicy kadry narodowej otrzymali pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa.

 

Polski Związek Narciarski poinformował o pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u Dawida Kubackiego i Pawła Wąska. Skoczkowie kadry narodowej nie wezmą udziału w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Tym samym na starcie zmagań na Wielkiej Krokwi pojawi się nie dwunastu, a tylko dziesięciu polskich zawodników. Niepewny jest również występ Jakuba Wolnego. – Wynik testu PCR Jakuba Wolnego był niejednoznaczny, ale negatywny. Nasz zawodnik został skierowany na powtórny test PCR. Wyniki badań w piątek – czytamy w komunikacie polskiej federacji. Co ciekawe, sam 26-latek był do pewnego czasu przekonany, że ma wynik w pełni negatywny.

Przypominamy, że w Zakopanem nie wystąpi również Kamil Stoch, który nabawił się kontuzji kostki o czym pisaliśmy TUTAJ >>>

Cały skład Biało-Czerwonych na weekend w stolicy Tatr znajdziecie TUTAJ>>>

To nie pierwszy przypadek pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przed Pucharem Świata w Zakopanem. Wcześniej pozytywny wynik badania otrzymał również asystent trenera kadry Japonii. – Kadra już odizolowana od reszty ekip. Jutro kolejne testy – czytamy na Twitterze Aleksandra Roja.

 

 

Weronika Brodowska,
źródło: PZN / Twitter

Dodaj komentarz