You are currently viewing Stefan Huber zakończył sportową karierę. W Zakopanem wygrał aż cztery razy
Stefan Huber (fot. Julia Piątkowska)

Stefan Huber zakończył sportową karierę. W Zakopanem wygrał aż cztery razy

Podczas gdy Daniel Huber rozkręca się w zawodach Pucharu Świata, jego 27-letni brat, Stefan, zdecydował się zakończyć sportową karierę. „To był naprawdę świetny czas, w którym mogłem przeżywać wzloty i upadki w tym sporcie wraz z moim bratem” – napisał austriacki zawodnik, który swego czasu brylował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Swój pożegnalny skok oddał na skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS-142) w Bischofshofen.

 

Po dwudziesty latach skoków narciarskich, zdecydowałem się zakończyć ten etap. Jestem niezwykle wdzięczny i dumny z tego, co osiągnąłem i czego doświadczyłem. To był naprawdę świetny czas, w którym mogłem przeżywać wzloty i upadki w tym sporcie wraz z moim bratem. Czuję wdzięczność wobec mojej rodziny i przyjaciół, a także wobec sponsorów, którzy sprawili, że było to możliwe. Dziękuję!” – napisał austriacki skoczek na swoim profilu na Instagramie.

Stefan Huber zanotował swój pierwszy start w zawodach organizowanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej 13 lutego 2010 roku w Villach. Wówczas w „trzecioligowym” konkursie FIS Cup zajął 59. miejsce. Kilka lat później (2014 r.) zasygnalizował swój rosnący potencjał w konkursach Alpen Cup w Predazzo i Kranju, w których zajął pierwszej i trzecie miejsce. W tym samym roku wywalczył swoje pierwsze pudło w zawodach FIS Cup w Planicy. Po raz pierwszy na podium Pucharu Kontynentalnego znalazł się w 2016 roku w Ruce, gdzie zajął drugie miejsce. Od tego czasu wywalczył w drugiej lidze łącznie dwanaście zimowych podium i pięć zwycięstw, w tym w 2019 roku w Zakopanem. Co ciekawe, rok wcześniej wygrał na Wielkiej Krokwi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego. W LPK udało mu się trzykrotnie meldować w czołowej trójce. O tym, że odpowiadał mu zakopiański obiekt, świadczą również dwa triumfy w zawodach FIS Cup, odniesione w 2016 i 2018 roku. Dodajmy, że w trzecioligowych zmaganiach, młodszy z braci Huber wygrał czterokrotnie i trzynaście razy wskakiwał na podium.

W karierze skoczka z Seekirchen nie zabrakło również epizodu w Pucharze Świata. W kilkunastu startach w zawodach najwyższej rangi, Huber punktował osiem razy, w tym raz, w 2020 roku znalazł się w czołowej dziesiątce. Dokonał tego w Lahti, gdzie wylądował na ósmej pozycji. Wtedy też, wraz z Philippem Aschenwaldem, Michaelem Hayboeckiem i Stefanem Kraftem zdobył trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej. Po raz ostatni w międzynarodowych zawodach Stefan Huber zaprezentował się we wrześniu 2021 roku. Wówczas w konkursie FIS Cup w Ljubnie zajął 33. miejsce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stefan Huber (@steki1994)

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / Instagram

 

Dodaj komentarz