You are currently viewing PK Oberstdorf: Ulrich Wohlgenannt na czele po pierwszej serii, bez Polaków w finale
Ulrich Wohlgenannt (fot. Julia Piątkowska)

PK Oberstdorf: Ulrich Wohlgenannt na czele po pierwszej serii, bez Polaków w finale

Ulrich Wohlgenannt jest liderem po pierwszej serii zawodów Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. Austriak w swojej próbie uzyskał odległość 138,5 m, wyprzedzając tym samym o zaledwie 0,2 pkt drugiego Joacima Oedegaarda Bjoerenga. Już na pierwszej rundzie swój udział zakończyli wszyscy Biało-Czerwoni. 

 

Ulrich Wohlgennant prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. Tuż za nim ze stratą 0,2 pkt plasuje się Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng, który uzyskał identyczną odległość jak Austriak. Podium uzupełnia kolejny z  Norwegów Benjamin Oestvold (136 m), ze startą 4,6 pkt. 

Poza finałem znaleźli się wszyscy Polacy. Trzydziesty trzeci był Arkadiusz Jojko (114 m), trzydziesty piąty Szymon Zapotoczny (113 m), trzydziesty ósmy Szymon Jojko (111,5 m), czterdziesty pierwszy Adam Niżnik (109 m) i czterdziesty drugi Klemens Joniak (110 m). 

O pechu może mówić Jarosław Krzak, który został zdyskwalifikowany jeszcze przed skokiem za nieprzepisowy kombinezon (NPS). W serii próbnej i treningowej spisywał się zdecydowanie najlepiej spośród Biało-Czerwonych, zajmując odpowiednio piętnaste i dwudzieste dziewiąte miejsce. 

Pełne wyniki pierwszej serii znajdziecie TUTAJ>>>

Druga seria została przeprowadzona z 20. belki startowej. Start drugiej serii zaplanowany jest na godzinę 17:50. 

 

Anna Fergisz,
Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz