You are currently viewing Znamy skład Polaków na drużynówkę w Zakopanem. Wąsek w roli lidera
Paweł Wąsek (fot. Julia Piątkowska)

Znamy skład Polaków na drużynówkę w Zakopanem. Wąsek w roli lidera

Sztab szkoleniowy polskiej kadry jeszcze w trakcie oficjalnych treningów na Wielkiej Krokwi podjął decyzję dotyczącą składu na sobotnie zawody drużynowe w Zakopanem. W cyklu Pucharu Świata w nowej roli wystąpi Paweł Wąsek, który po świetnym treningowym skoku wystąpi jako nieformalny lider Biało-Czerwonego zespołu.

 

Paweł Wąsek pojawił się tylko na starcie pierwszego treningu. Skok na 133 metry dał mu znakomitą drugą pozycję, tuż za Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Nie może więc dziwić fakt, że trener Michal Doleżal postawił na 22-latka podczas ustalania składu na dzisiejszy drużynowy konkurs Pucharu Świata. Co więcej, skoczek, który jeszcze w czwartek nie był pewny startu w Zakopanem, będzie zamykał starty Biało-Czerwonych w czwartej grupie i będzie rywalizował z najmocniejszymi zagranicznymi rywalami.

Występy naszych reprezentantów rozpocznie tradycyjnie Piotr Żyła. 34-latek w rundach treningowych skoczył 122 i 124,5 metra, zajmując 24. i 26. miejsce, będąc dwukrotnie drugim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Zaufanie szkoleniowców zyskał także najstarszy z naszych kadrowiczów, 35-letni Stefan Hula. Jemu skoki na 127 i 124 metry dały odpowiednio 26. i 33. miejsce. Ponadto na trzeciej zmianie pojawi się Jakub Wolny, który skacząc 118,5 i 121 metrów uzyskał 33. oraz 37. miejsce.

 

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz