You are currently viewing PK Oberstdorf: Wohlgenannt wygrywa konkurs, Jojko i Zapotoczny z prawem startu w PŚ

Ulrich Wohlgenannt wygrywa niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. W finale zaprezentowało się trzech Biało-Czerwonych, spośród których najlepszym okazał się dwudziesty piąty Jarosław Krzak. Szymon Jojko i Szymon Zapotoczny dzięki występowi w drugiej serii, zapewnili sobie prawo startu w zawodach Pucharu Świata.

Ulrich Wohlgenannt dzięki próbom na 126,5 m i 131 m zwyciężył w drugim konkursie w Oberstdorfie z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Austraik wygrał tym samym oba konkursy rozgrywane na niemieckim obiekcie. Po pierwszej serii zajmował piątą pozycję, jednak finałowy skok oddany w niesprzyjających warunkach (-1,39 m/s z tyłu skoczni) i bonifikata w wysokości 18,2 pkt pozwoliła Wohlgenanntowi po raz drugi podczas tego weekendu odnieść zwycięstwo.  Tuż za nim uplasował się Norweg Anders Haare (127,5 / 134 m). Podium uzupełnił liderujący po pierwszej serii Justin Lisso (139,5 / 133 m).

Na dalszych pozycjach uplasowali się czwarty Thomas Lackner(127,5 / 132 m), piąty Domen Prevc (131 / 134 m), który dzięki dalekiej próbie w drugiej serii awansował o sześć pozycji, a szósty był Richard Freitag (127, 5 / 134,5 m), który podobnie jak Słoweniec odnotował awans o sześć „oczek”.

W drugiej serii zaprezentowali się trzej Biało-Czerwoni, którzy jednak nie zdołali utrzymać zajmowanych po pierwszej serii pozycji. Najlepszym z nich okazał się dwudziesty piąty Jarosław Krzak (126 / 112 m), który względem pierwszej rundy spadł w klasyfikacji o trzy lokaty. Z kolei spadek 28. na 29. pozycję odnotował Szymon Jojko (120 / 110 m), a Szymon Zapotoczny (128 / 110 m) z 26. na 30. miejsce. Dodatkowo, Szymon Jojko i Szymon Zapotoczny zdobywając pierwsze w tym sezonie punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, zapewnili sobie prawo startu w zawodach Pucharu Świata w sezonie 2021/2022.

Poza drugą rundą znaleźli się 32. Klemens Joniak (123,5 m), 40. Adam Niżnik (116 m) i 42. Arkadiusz Jojko (109,5 m).

Druga seria została przeprowadzona z 19. belki startowej. Wyniki konkursu dostępne są TUTAJ>>>