You are currently viewing Polska piątka na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W składzie debiutant
Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Polska piątka na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W składzie debiutant

Polski Związek Narciarski ogłosił skład Biało-Czerwonych na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Do Chin uda się pięciu skoczków – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz debiutant Paweł Wąsek.

 

Michal Doležal ogłosił skład na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W Pekinie Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, a także trzeci najlepszy polski skoczek dzisiejszego konkursu w Zakopanem, czyli Stefan Hula. O piąte miejsce w składzie ten ostatni miał walczyć z Maciejem Kotem, Andrzejem Stękałą oraz Jakubem Wolnym. Rywalizacja indywidualna na Wielkiej Krokwi pokazała, że z walczącej czwórki, to właśnie doświadczony zawodnik ze Szczyrku jest w najlepszej formie. Dla Huli będzie to czwarta okazja do walki o olimpijskie medale.

W porównaniu z Igrzyskami Olimpijskimi w 2018 roku, skład reprezentacji Polski zmienił się jedynie kosmetycznie. Cztery lata temu do Korei Południowej poleciał Maciej Kot, który jeszcze dzisiaj w kwalifikacjach dał pewien sygnał, że jest w stanie powalczyć o miejsce w składzie. W konkursie jednakże nie pokazał się z najlepszej strony i zabrakło go w drugiej serii. Tym samym na Igrzyska Olimpijskie ponownie leci Stefan Hula, natomiast jako czwarty zawodnik w Pekinie wystąpi Paweł Wąsek, dla którego to będzie to debiutancki udział w tego typu imprezie.

Wybrana przez Michala Doležala piątka nie wystąpią w najbliższych konkursach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Zawodnicy wezmą udział w zgrupowaniu przygotowawczym przed najważniejszym turniejem sezonu. Do Niemiec pojadą natomiast pozostali, niewybrani na imprezę czterolecia przez Czecha zawodnicy. Skład na najbliższe zawody Pucharu Świata powinien pojawić się w ciągu paru dni.

Skład reprezentacji Polski na ZIO w Pekinie (4.02-20.02.2022 r.):

  • Kamil Stoch (17. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Piotr Żyła (19. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Dawid Kubacki (36. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Paweł Wąsek (44. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Stefan Hula (55. miejsce w PŚ 2021/2022).

 

Weronika Brodowska, Karol Cześnik
źródło: PZN / informacja własna

Dodaj komentarz