You are currently viewing Wstępna kadra Niemek na ZIO w Pekinie. Brak pierwszej mistrzyni olimpijskiej
Podium konkursu, od lewej: Pauline Hessler, Katharina Althaus, Juliane Seyfarth (fot. Julia Piątkowska)

Wstępna kadra Niemek na ZIO w Pekinie. Brak pierwszej mistrzyni olimpijskiej

Niemiecki Związek Narciarski ustalił wstępną kadrę kobiet na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W skład mają wejść cztery najlepsze niemieckie zawodniczki tego sezonu – Katharina Althaus, Pauline Hessler, Juliane Seyfarth i Selina Freitag. W Chinach zabraknie pierwszej złotej medalistki olimpijskiej w skokach narciarskich – Cariny Vogt.

 

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal skispringen.com, wraz z zakończeniem w niedzielę kwalifikacji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Niemiecki Związek Narciarski (DSV) miał ustalić wstępnie kadrę kobiet w skokach narciarskich na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Do Pekinu polecieć mają cztery najlepsze niemieckie zawodniczki tego sezonu. Są to Katharina Althaus, Pauline Hessler, Juliane Seyfarth oraz Selina Freitag.  Pierwsza z nich notuje świetny sezon, plasując się obecnie na drugim miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań. Tej zimy aż pięć razy stawała na podium, z czego raz na najwyższym jego stopniu na skoczni normalnej w Lillehammer. W Pekinie ma duże szanse na wywalczenie medalu zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak w konkursie drużyn mieszanych. Druga najlepsza skoczkini w kadrze, Pauline Hessler zajmuje siedemnastą lokatę, a w konkursach plasuje się w drugiej oraz trzeciej dziesiątce. W tym momencie ma największe szanse, aby u boku Kathariny Althaus walczyć o medal w konkursie drużyn mieszanych. Kolejne powołane zawodniczki, doświadczona Juliane Seyfarth oraz Selina Freitag w klasyfikacji generalnej znajdują się w trzeciej dziesiątce.

Poza kadrą znalazła się pierwsza złota medalistka olimpijska w skokach narciarskich – Carina Vogt. Niemka od kilku lat zmaga się z problemami zdrowotnymi i w ostatnim czasie nie potrafi już powrócić do najwyższej formy. W obecnym sezonie nie jest nawet klasyfikowana w kobiecym Pucharze Świata. Za pierwszą awaryjną opcję do wskoczenia do kadry olimpijskiej można uznać Annę Rupprecht, która w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje trzydzieste drugie miejsce. Ostateczny skład ma zostać oficjalnie potwierdzony 22 stycznia.  

Przypuszczalna kadra kobiecej reprezentacji Niemiec na ZIO w Pekinie (4.02-20.02.2022 r.):

  • Katharina Althaus (2. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
  • Pauline Hessler (17. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
  • Juliane Seyfarth (22. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
  • Selina Freitag (24. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)

 

Karol Cześnik,
Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz