You are currently viewing PK Innsbruck: Anze Semenic wygrywa, druga seria odwołana!

PK Innsbruck: Anze Semenic wygrywa, druga seria odwołana!

Anze Semenic po skoku na odległość 126,5 m wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. W czołowej trzydziestce znalazł się jeden reprezentant Polski – Jan Habdas.  

 

Słoweniec Anze Semenic po skoku na odległość 126,5 m zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Tuż za nim ze stratą 2,7 pkt znalazł się Austriak Thomas Lackner (123 m), a podium uzupełnił kolejny Słoweniec – Jan Bombek (122 m). Najwyżej z Polaków uplasował się Jan Habdas, który skacząc 110,5 m, zajął 21. miejsce. W wyniku niesprzyjających warunków pogodowych do skutku nie doszła piątkowa seria treningowa, a sobotnia, zaplanowana na godzinę 13:00, została rozegrana z godzinnym opóźnieniem. Brak sztucznego oświetlenia na Begisel w Innsbrucku spowodował, że organizatorzy postanowili zakończyć zmagania już po pierwszej serii konkursu. 

Tuż za podium znalazł się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Ulrich Wohlgenannt (118 m). Na kolejnych pozycjach uplasowali się kolejni reprezentanci Austrii. Piąty był Markus Schiffner (118 m), a szósty Maximillian Steiner (118 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili siódmy Zak Mogel (118 m), ósmy Markus Rupitsch (119 m), dziewiąty Stefan Rainer (116 m) i dziesiąty Markus Mueller (118 m). 

Pozostali Biało-Czerwoni swój udział zakończyli bez pucharowych punktów. 36. był Kacper Juroszek (105 m), 37. Szymon Jojko (101 m), 43. Jarosław Krzak (99 m), 44. Szymon Zapotoczny (98 m) i 45. Arkadiusz Jojko (95,5 m)

Pierwsza seria konkursowa została przeprowadzona w całości z 10. belki startowej.

Wyniki jednoseryjnego konkursu dostępne są TUTAJ>>>

 

Anna Fergisz, 
źródło: informacja własna

Dodaj komentarz