You are currently viewing Austria ogłosiła kadrę na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie
Austriacy (od lewej: Huber, Fettner, Hoerl, Kraft), fot. Julia Piątkowska

Austria ogłosiła kadrę na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Poznaliśmy skład austriackich skoczków i skoczkiń na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Do Pekinu pojadą Stefan Kraft, Jan Hörl, Daniel Huber, Manuel Fettner i Daniel Tschofenig. Kadrę pań stanowić będą Marita Kramer, Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig oraz Jacqueline Seifriedsberger.

 

Austriacki Związek Narciarski ogłosił kadry skoczków i skoczki na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Do Chin poleci łącznie dziewiątka skoczków i skoczkiń. Kadrę panów stanowić będą Stefan Kraft, Jan Hörl, Daniel Huber, Manuel Fettner i Daniel Tschofenig. Kadra pań natomiast będzie składała się z liderki Pucharu Świata Pań – Marity Kramer, a także z Danieli Iraschko-Stolz, Evy Pinkelnig oraz Jacqueline Seifriedsberger.

Austriacy są obecnie viceliderami klasyfikacji Pucharu Narodów w rywalizacji panów. Jan Hörl, Stefan Kraft i Daniel Huber zajmują kolejno siódme, ósme i dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Cała trójka ma już w tym sezonie po jednym indywidualnym zwycięstwie na swoim koncie. Manuel Fettner przeżywa natomiast kolejną młodość, prezentując się solidnie podczas trwającej zimy. Do wyżej wymienionych doskoczył w tym roku Daniel Tschofenig, który od konkursów przedświątecznych w Engelbergu niemal co zawody ujawnia swój nieprzeciętny talent i wyszkolenie techniczne. Dla Hörla, Hubera i Tschofeniga będzie to debiutancki udział w Igrzyskach Olimpijskich.

W gronie pań niezmiennie największą gwiazdą jest Marita Kramer, która dominuje w Pucharze Świata. Jej pozycja liderki klasyfikacji generalnej wydaje się być niezagrożona i tylko kompletna katastrofa byłaby w stanie ją zatrzymać w tym sezonie. To jedna z głównych kandydatek do medalu w Pekinie. Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig i Jacqueline Seifriedsberger zajmują kolejno ósmą, dziewiątą i dziesiątą lokatę w indywidualnej klasyfikacji generalnej. To również liczące się postacie kobiecych skoków. W tabeli narodów Austriaczki są liderkami z przewagą 59. punktów nad także mocnymi tej zimy Słowenkami. Marita Kramer i Eva Pinkelnig na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wystąpią pierwszy raz w karierze. W kadrze zabrakło miejsca dla uczestniczki poprzedniej edycji – Chiary Kreuzer.

Skład reprezentacji Austrii na ZIO w Pekinie (4.02-20.02.2022 r.):

Panowie:

 • Jan Hörl (7. miejsce w PŚ 2021/2022)
 • Stefan Kraft (8. miejsce w PŚ 2021/2022)
 • Daniel Huber (9. miejsce w PŚ 2021/2022)
 • Manuel Fettner (16. miejsce w PŚ 2021/2022)
 • Daniel Tschofenig (22. miejsce w PŚ 2021/2022)

Panie:

 • Marita Kramer (1. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
 • Daniela Iraschko-Stolz (8. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
 • Eva Pinkelnig (9. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
 • Jacqueline Seifriedsberger (10. miejsce w PŚ Pań 2021/2022)
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ski Austria Skispringen (@ski_austria_skispringen)

 

Karol Cześnik,
Źródło: Ski Austria / Instagram

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Babi

  Mała literówka się wkradła: Manel zamiast Manuela

  1. Karol Cześnik

   Faktycznie, moje niedopatrzenie. Poprawione, dzięki za czujność 🙂

Dodaj komentarz