You are currently viewing Piotr Żyła z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, skoczy w Willingen! [AKTUALIZACJA]
Piotr Żyła (fot. Konstanze Schneider)

Piotr Żyła z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, skoczy w Willingen! [AKTUALIZACJA]

Piotr Żyła uzyskał dwukrotnie negatywny wynik na obecność koronawirusa, dzięki czemu Polak na pewno wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Willingen. Zawody na niemieckim obiekcie Mühlenkopfschanze są ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie.

 

Tuż po konkursach Pucharu Świata w Zakopanem Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Podopieczni Michala Doležala byli poddawani częstszym testom, aby wcześniej wykryć ewentualne zakażenie i zmieścić się w okresie kwarantanny, po którym mogliby udać się na olimpijską rywalizację do Chin. 35-latek uzyskał pozytywny wynik na jedenaście dni przed wylotem do do Chin z niemieckiego Frankfurtu. Jedyną szansą na wylot było dla Wiślanina szybkie uzyskanie dwóch negatywnych wyników testów PCR, które uzyskał właśnie w czwartek, tuż przed zawodami Pucharu Świata w Willingen. 

Szybki powrót Piotra Żyły do pucharowej rywalizacji jest możliwy ze względu na fakt, że FIS wprowadził zmiany odnośnie długości trwania kwarantanny. „Jest szansa, że w Willingen zobaczymy również Piotra Żyłę. W Titisee-Neustadt z przedstawicielami FIS rozmawiał Dyrektor Adam Małysz. Zmianie uległy przepisy FIS. Żyła musi przejść 8 dni kwarantanny (wcześniej było 14 dni), a następnie uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19” – poinformował kilka dni Polski Związek Narciarski na swoim profilu na Facebooku. Piotr Żyła znajduje się również na oficjalnej liście zgłoszonych zawodników do startu na Mühlenkopfschanze. 

Skoczek z Ustronia już trzykrotnie stał na podium na „małym mamucie” w Willingen. Po raz pierwszy sytuacja ta miała miejsce 4 lutego 2018 roku, kiedy tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu znalazł się na najniższym stopniu podium. Rok później, w 2019 roku, „Wiewiór” również uplasował się na trzecim stopniu, a rok temu Wiślanin wywalczył tam drugą pozycję.

Cała lista startowa oraz program zawodów PŚ w Willingen dostępny jest TUTAJ>>>

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Anna Fergisz, 
źródło: Instagram / PZN

 

Dodaj komentarz