You are currently viewing Koszmarny upadek Seliny Freitag w Willingen! [WIDEO]
Selina Freitag (fot. Alexey Kabelitskiy)

Koszmarny upadek Seliny Freitag w Willingen! [WIDEO]

Niemiecka skoczkini narciarska Selina Freitag podczas pierwszej serii konkursowej Pucharu Świata w Willingen odnotowała zatrważająco wyglądający upadek na potocznie nazywanym „małym mamucie” . 20-latka przy próbie lądowania zahaczyła o o kępki „jodełek” znajdujące się na skoczni, w wyniku czego przednie części jej nart złączyły się i podopieczna Maximiliana Mechlera nie zdołała utrzymać równowagi na zeskoku. 

 

Selina Freitag przy podejściu do lądowania zahaczyła o zeskok prawą nartą, co spowodowało podciągnięcie drugiej, a w konsekwencji przerażająco wyglądający upadek. Niemiecka skoczkini próbowała uchronić się przed nim, asekurując się prawą ręką i barkiem. Po kilkunastu sekundach spędzonych nieruchomo na zeskoku, wstała o własnych siłach. Służby medyczne natychmiast zareagowały na zaistniałą sytuację, a 20-latka przez cały czas była przytomna. Tuż po upadku Niemka leżała na śniegu z wykrzywioną z bólu twarzą i łzami w oczach. Po kilku chwilach jednak na znak, że wszystko powinno być w porządku pomachała ręką, zapewniając, że nic poważnego się jej nie stało. 

Podczas skoku niemieckiej zawodniczki wiał mocny wiatr pod narty (2,48 m/s), za który odjęto jej aż 29 punktów. Swój skok oddała z 12. belki startowej, uzyskując odległość 102,5 m. 

Upadek tym bardziej może niepokoić ze względu na fakt, że Selina Freitag już w najbliższych dniach ma się udać na swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie. W tej sytuacji wylot do Pekinu nie powinien być zagrożony, jednak zawodniczka kontrolnie została przewieziona do szpitala. -Doznała kilku otarć i jest leczona w szpitalu – donosi ARD. Po krótkiej rozmowie z Seliną Freitag, rzecznik prasowy DSV Florian Schwarz potwierdził w wywiadzie dla ARD, że niemiecka skoczkini narciarska czuje się dobrze. -Uderzyła głową w śnieg. Prawdopodobnie skończy się tylko na otarciach. Obecnie nie ma poważnych urazów. Najwyraźniej nic poważnego się nie stało. Szczęście w nieszczęściu – zapewnia Schwartz. Dobrej myśli jest także trener Niemek Maximillian Mechler. -Szkoda Seliny, ze względu na upadek, co do którego mam nadzieję, że nie będzie dla niej niczym gorszym. Na razie wygląda to dobrze, jakby nie były potrzebne dalsze badania, ale doczekamy do wieczora, aby zobaczyć jak sprawa się rozwinie – poinformował szkoleniowiec.

Koszmarny upadek Seliny Freitag można zobaczyć TUTAJ>>>

 

Anna Fergisz, Anna Libera,
źródło: ARD / informacja własna

Dodaj komentarz