You are currently viewing Daniela Iraschko-Stolz wyzdrowiała przed Igrzyskami Olimpijskimi
Daniela Iraschko-Stolz (fot. Julia Piątkowska)

Daniela Iraschko-Stolz wyzdrowiała przed Igrzyskami Olimpijskimi

Daniela Iraschko-Stolz wystartuje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Doświadczona Austriaczka wyleczyła niedawne urazy obu nóg i będzie mogła rywalizować o medale w lutym w Pekinie. Dla 38-latki to już trzeci udział w najważniejszej imprezie czterolecia.

 

Jedna z prekursorek kobiecych skoków, Daniela Iraschko-Stolz będzie mogła rywalizować w nadchodzących Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Austriaczka od początku sezonu zmaga się z problemami zdrowotnymi, lecz z powodu kolejnych urazów obu nóg z końca ubiegłego roku nie wystartowała w miniony weekend w Willingen. Jej wylot do Chin do ostatnich chwil był niepewny i Austriacki Związek Narciarski cały czas trzymał w pogotowiu Lisę Eder, która miałaby zostać powołana do kadry w przypadku niewyleczenia kontuzji przez bardziej doświadczoną koleżankę. Ostatni raz Iraschko-Stolz na skoczni pojawiła się podczas Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie, gdzie w pierwszym konkursie zajęła siódme miejsce, a rywalizację dzień później zakończyła jedną pozycję wyżej. Dłuższa przerwa od występów na skoczni pozytywnie wpłynęła na stan zdrowia weteranki skoków narciarskich i w lutym powalczy o kolejne sukcesy w Pekinie. Nieobecność w Willingen nie zmieniła także jej położenia w Pucharze Świata Pań i nadal pozostaje ósmą zawodniczką klasyfikacji generalnej.

Igrzyska w Chinach będą już jej trzecią imprezą tego rodzaju w karierze. 8 lat temu w Soczi udało jej się wywalczyć srebrny medal w jedynej rywalizacji indywidualnej na skoczni normalnej, natomiast cztery lata później w Korei Południowej zajęła szóstą lokatę. Teraz będzie miała szansę powalczyć nie tylko o medal indywidualny, ale także o krążek za rywalizację drużyn mieszanych. A na taki Austriacy mają duże szanse, choć istotnym elementem do jego zdobycia może być udział Marity Kramer, której przylot do Pekinu, po dodatnim wyniku testu na obecność koronawirusa, stoi pod dużym znakiem zapytania. Daniela Iraschko-Stolz do Chin uda się już dzisiaj, jako pierwsza z przedstawicielek kobiecej reprezentacji Austrii. We wtorek w podróż ruszą Eva Pinkelnig i Jacqueline Seifriedsberger.

 

Karol Cześnik,
Źródło: oe24.at

Dodaj komentarz