You are currently viewing ZIO Pekin: znamy polską czwórkę na kwalifikacje do pierwszego konkursu!
Stefan Hula (fot. Anna Karczewska / PZN)

ZIO Pekin: znamy polską czwórkę na kwalifikacje do pierwszego konkursu!

Po sześciu seriach treningowych trener Michal Dolezal podał czwórkę zawodników, którzy wystąpią w kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu na skoczni normalnej w Zhangjiakou. Poza składem znalazł się najmłodszy z Biało-Czerwonych Paweł Wąsek. 

 

Zawodnicy już w czwartek oddali swoje pierwsze skoki na olimpijskim obiekcie w Zhangjiakou (HS-106). O ile trójka Biało-Czerwonych – Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki – była pewna co do udziału w kwalifikacjach do pierwszego konkursu, tak walka o ostatnie wolne miejsce w drużynie między Pawłem Wąskiem a Stefanem Hulą trwała do samego końca. Ze wspomnianej dwójki w czwartek zdecydowanie lepiej spisywał się bardziej doświadczony Hula, który zajmował odpowiednio 26., 28. i 17. miejsce, przy 51., 35. i 40. pozycjach Wąska. W piątkowych seriach treningowych jako jedyni z Polaków oddali aż trzy skoki. Dzisiaj nieco lepiej spisywał się Paweł Wąsek, który zajmował kolejno 43., 22. i 24. lokatę, a Stefan Hula – 29., 31. i 30. miejsce. 

Zdecydowanie najlepiej z podopiecznych Michala Doleżala spisuje się trzykrotny Mistrz Olimpijski Kamil Stoch. 34-latek rozpoczął rywalizację na skoczni w Zhangjiakou od drugiego miejsca w pierwszym treningu, przegrywając jedynie z 36-letnim Manuelem Fettnerem. W czwartek w drugim i trzecim treningu zajął odpowiednio 15. i 11. lokatę. W piątek Kamil Stoch oddał tylko jeden skok w trakcie pierwszej serii treningowej, którą wygrał przed Danilem Sandreevem i Mackenzim Boyd-Clowesem. 

Z kolei Piotr Żyła w czwartkowych treningach zajmował 7., 9. i 18. miejsce, zaś w piątek pojawił się na dwóch z trzech serii, w których wylądował na 17. i 7. pozycji. Ostatni reprezentant polskich skoczków w Pekinie Dawid Kubacki w pierwszym dniu plasował się na 29., 12. i 7. lokacie, zaś w piątek podobnie jak Piotr Żyła oddał dwa skoki, które dały mu 49. i 21. miejsce. 

W sobotę w Zhangjiakou rozegrana zostanie seria próbna oraz kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn na normalnej skoczni. Cały program zawodów można znaleźć TUTAJ>>>

 

 

Anna Fergisz,
źródło: PZN

Dodaj komentarz