You are currently viewing PK Iron Mountain: Jelar wygrywa pierwszy konkurs, Semenic zdyskwalifikowany!
Žiga Jelar (fot. Julia Piątkowska)

PK Iron Mountain: Jelar wygrywa pierwszy konkurs, Semenic zdyskwalifikowany!

Ziga Jelar zwyciężył w pierwszym sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Iron Montain. Słoweniec po skoku na 132 m w drugiej serii wyprzedził dwóch Norwegów – o 4,3 pkt pkt Andersa Haare oraz o 5,6 pkt trzeciego Joacima Bjoerenga. Początkowo ze zwycięstwa cieszył inny Słoweniec – Anze Semenic, który prowadził po pierwszej serii, jednak podczas kontroli sprzętu po finałowej próbie został zdyskwalifikowany. Niestety Kacper Juroszek będący na drugiej pozycji po pierwszej serii nie zdołał utrzymać miejsca na podium i ostatecznie zajął ósmą lokatę.

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain niespodziewanie padł łupem Žigi Jelara, który początkowo zajmował drugie miejsce po zakończeniu drugoligowych zawodów, jednak dyskwalifikacja jego rodaka, a zarazem lidera po pierwszej serii, Anže Semeničaza za nieprzepisowy kombinezon spowodowała, że to właśnie Jelar stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nimi na drugim i trzecim miejscu uplasował się norweski duet, Anders Håre (134 metry) i Joacim Øedegård Bjøreng (132 m). Czwarty był kolejny reprezentant Kraju Wikingów Sondre Ringen, który skoczył 132 metry w serii finałowej. Czołową piątkę zamknął reprezentant Niemiec, Philipp Raimund (129,5 m).

Najmłodszy z naszych reprezentantów w Iron Mountain, Kacper Juroszek (127,5 metra), nie zdołał utrzymać drugiego miejsca po pierwszej serii. W serii finałowej zajął solidne ósme miejsce, które jest jego najwyższą lokatą w drugoligowych zmaganiach.

W drugiej dziesiątce zawodów znaleźli się czternasty Jakub Wolny (122,5 m), siedemnasty Aleksander Zniszczoł (121 m) i osiemnasty Maciej Kot (121,5 m). Pod koniec trzeciej dziesiątki na kolejno 27. i 29. miejscu zakończyli konkurs Klemens Murańka (113 m) i Andrzej Stękała (100,5 m).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 20:00 polskiego czasu.