You are currently viewing Zmiana w składzie Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode [AKTUALIZACJA]
Jarosław Krzak (fot. Julia Piątkowska)

Zmiana w składzie Polaków na Puchar Kontynentalny w Brotterode [AKTUALIZACJA]

Po dalekiej podróży do Stanów Zjednoczonych, skoczków rywalizujących w zawodach Pucharu Kontynentalnego czeka rywalizacja w niemieckim Brotterode. W zmaganiach na dużej Inselbergschanze (K-105 / HS-117) pojawi się pięciu z naszych reprezentantów, którzy w czasie minionego weekendu walczyli o „drugoligowe” punkty w Iron Mountain. Andrzeja Stękałę, który nabawił się uciążliwej dolegliwości, zastąpi w składzie Jarosław Krzak.

 

Polscy skoczkowie, którzy wzięli udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain, nie zachwycali. Mimo, że stawka nie była za Oceanem zbyt liczna (36 zawodników), żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się wskoczyć na podium. W trzech konkursach najbliżej tego byli Kacper Juroszek, Jakub Wolny i Andrzej Stękała, jednak ósme, siódme i dziesiąte miejsca, które zajmowali, niestety nie potwierdziły ich potencjału. Słabo spisywała się pozostała trójka, czyli Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot, a ostatni z nich raz wylądował nawet poza finałową trzydziestką.

Oczywiście skocznia Pine Mountain znana jest z bardzo kapryśnej, wietrznej aury, jednak wyniki Biało-Czerwonych trzeba określić jako słabe. Wydaje się jednocześnie, że plusik można postawić właściwie tylko przy nazwisku najmłodszego z naszych reprezentantów, 20-letniego Kacpra Juroszka, który biorąc pod uwagę doświadczenie i potencjał, wyróżniał się w gronie znacznie bardziej doświadczonych kolegów i po raz czwarty w karierze zameldował się w czołowej dziesiątce zawodów PK.

Szansą na poprawę nastrojów będą kolejne „drugoligowe” konkursy, które zostaną rozegrane w niemieckim Brotterode. W najbliższą sobotę i niedzielę zawodników czekać będą dwa konkursy indywidualne na Inselbergschanze (HS-117). Trener Maciej Maciusiak zdecydował początkowo, że wystartuje tam ta sama szóstka, która rywalizowała kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych. Dziś Polski Związek Narciarski poinformował, że w ostatniej chwili ze składu wypadł Andrzej Stękała, który będzie pauzował ze względu na chore zatoki. Jego miejsce zajmie kolejny z kadrowiczów, który tej zimy nie miał jeszcze zbyt wiele okazji do międzynarodowych startów, czyli Jarosław Krzak.

Miło byłoby nawiązać do zeszłorocznych zmagań w Brotterode, w których polscy skoczkowie wywalczyli aż trzy miejsca na podium. W pierwszych zawodach triumfował Stefan Hula, a w drugim obok zwycięskiego Tomasza Pilcha, na trzecim stopniu podium zmieścił się jeszcze Maciej Kot.

 

Skład reprezentacji Polski na PK w Brotterode:

 • Kacper Juroszek (34. miejsce w PK 2021/2022),
 • Jakub Wolny (36. miejsce w PK 2021/2022),
 • Aleksander Zniszczoł (38. miejsce w PK 2021/2022),
 • Maciej Kot (41. miejsce w PK 2021/2022),
 • Klemens Murańka (61. miejsce w PK 2021/2022),
 • Jarosław Krzak (90. miejsce w PK 2021/2022).

 

Program PK w Brotterode:

 • 12 lutego 2022 r. (sobota):
  • 15:00 – oficjalny trening,
  • 17:00 – konkurs indywidualny.
 • 13 lutego 2022 r. (niedziela):
  • 9:00 – seria próbna,
  • 10:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz