You are currently viewing Będzie dodatkowy konkurs Pucharu Świata kobiet w ramach Raw Air
Kompleks skoczni w Lillehammer (fot. Julia Piątkowska)

Będzie dodatkowy konkurs Pucharu Świata kobiet w ramach Raw Air

Podczas gdy skoczkowie dość szybko doczekali się zastępczych konkursów Pucharu Świata za odwołaną rywalizację w japońskim Sapporo, skoczkinie musiały na zwiększoną pulę nieco poczekać. Dziś Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że dodatkowy konkurs kobiet odbędzie się w w ramach norweskiego turnieju Raw Air.

 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, do skutku po raz kolejny nie doszły żeńskie konkursy Pucharu Świata w Japonii. Styczniowa rywalizacja na skoczniach Okurayama (HS-137) w Sapporo oraz Yamagata (HS-102) w Zao została odwołana jeszcze w grudniu i była spowodowana wprowadzonym wówczas zakazem wjazdu obcokrajowców do Japonii. Organizatorzy zmagań z Kraju Kwitnącej Wiśni już wtedy nie spodziewali się możliwości sprowadzenia do siebie całej pucharowej stawki, obawiając się zbyt dużych problemów logistycznych.

Podobna sytuacja spotkała męski Puchar Świata w Sapporo, który jednak dość szybko doczekał się zastępstwa w postaci konkursów w niemieckim Titisee-Neustadt. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, organizatorzy tych zmagań nie zdecydowali się jednak na przeprowadzenie także zawodów kobiet. O to zresztą spore pretensje miały skoczkinie i osoby żywo związane z żeńską odsłoną tej dyscypliny sportu.

Teraz brzemię odpowiedzialności postanowili wziąć na siebie Norwegowie, którzy zgodzili się na rozegranie dodatkowego konkursu Pucharu Świata w Lillehammer. Tym samym skoczkinie 2 marca zmierzą się nie tylko w treningach i prologu, ale także zawodach wliczanych do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air. Areną zmagań będzie wówczas duży obiekt Lysgårdsbakken HS-140 (K-123). Dodajmy, że kolejna konkursowa rywalizacja w Lillehammer będzie panie czekała już 3 marca, a w dniach 5-6 skoczkinie powalczą w kolejnych indywidualnych konkursach na Holmenkollbakken HS-134 (K-120) w Oslo. Ponadto w norweskiej stolicy 4 marca odbędzie się konkurs drużyn mieszanych.

 

Nowy program PŚ / Raw Air kobiet w Lillehammer (transmisje):

 • 2 marca 2022 r. (środa):
  • 11:00 – oficjalny trening,
  • 13:00 – prolog / kwalifikacje,
  • 18:00 – seria próbna,
  • 19:00 – konkurs indywidualny (Player).
 • 3 marca 2022 r. (czwartek):
  • 18:45 – seria próbna,
  • 19:30 – konkurs indywidualny (Player).

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz