You are currently viewing Zawody LOTOS Cup powracają w Beskidy. Polskie talenty powalczą w Szczyrku
LOTOS Cup w Szczyrku (fot. PZN)

Zawody LOTOS Cup powracają w Beskidy. Polskie talenty powalczą w Szczyrku

Od 19 do 21 lutego w Beskidach odbywać się będzie III edycja zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Po raz pierwszy tej zimy areną zmagań w rywalizacji starszych uczestników będzie Kompleks Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku i trasy biegowe na Kubalonce.

 

Program LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest największym sportowo-społecznym przedsięwzięciem w historii polskiego sportu. Tej zimy po raz 18. skoczkowie narciarscy i po raz 12. kombinatorzy norwescy rywalizują w zawodach LOTOS Cup. Od trzech lat współzawodnictwo sportowe w ramach tego Programu podzielone zostało na dwa cykle: LOTOS Cup i LOTOS Cup Kids, czyli zawody dla starych i młodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”.

Tej zimy rozegrane zostały już trzy edycji zawodów dla najmłodszych oraz dwie edycje dla starszych skoczków i dwuboistów. W najbliższy weekend w Beskidach odbędą się trzecie tej zimy zawody LOTOS Cup.

Zmagania podczas III edycji podzielone zostały na trzy dni. Tym razem jako pierwsi do walki przystąpią kombinatorzy norwescy. W sobotę, 19 lutego na trasach Kubalonki zaplanowano bieg ze startu wspólnego, w którym dwuboiści walczyć będą w pięciu kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety, Junior Młodszy i Open.

Przez kolejne dwa dni o medale w zawodach LOTOS Cup rywalizować będą skoczkowie narciarscy. Konkursy skoków rozegrane zostaną na dwóch obiektach o rozmiarze HS-104 i HS-75, które są częścią kompleksu Skalite w Szczyrku. Każdego dnia na skoczni będzie do rozdania siedem kompletów medali – po jednym w każdej kategorii wiekowej: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety, Junior Młodszy, Junior  i Senior.

W poniedziałek, 21 lutego zaplanowano także drugą część rywalizacji dwuboistów, czyli skok do kombinacji norweskiej.

Na starcie najbliższych zawodów zobaczymy reprezentantki Kadry Narodowej Kobiet w skokach narciarskich oraz zawodników z Kadry Narodowej Juniorów w kombinacji norweskiej.

 

Program III edycji zawodów LOTOS Cup
Szczyrk / Kubalonka, 19-21.02.2022

19.02.2022, sobota – bieg do KN, mass start

  • 13:00 – bieg do kombinacji norweskiej mass start
  • Chłopiec Starszy 2,5 km
  • Młodzik 5 km
  • Kobiety 5 km
  • Junior Młodszy 7,5 km
  • Open 10 km

20.02.2022, niedziela

  • 10:00 – seria próbna HS-104: Junior Młodszy, Junior, Senior, Kobiety; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji
  • 12:00 – seria próbna HS-75: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji

21.02.2022, poniedziałek

  • 09:00 – 2 serie konkursowe HS-75: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety; skok do KN: Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety; ceremonia dekoracji
  • 12:15 – 2 serie konkursowe HS-104: Junior Młodszy, Junior, Senior; Skok do KN: Junior Młodszy, Open; ceremonia dekoracji

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz