You are currently viewing Norwegowie odkryli karty na PŚ w Lahti. Powrót Forfanga do rywalizacji
Johann Andre Forfang (fot. Julia Piątkowska)

Norwegowie odkryli karty na PŚ w Lahti. Powrót Forfanga do rywalizacji

Aleksander Stoeckl podał siedmioosobowy skład zawodników, którzy udadzą się na zawody Pucharu Świata w Lahti. W grupie, która uda się do Finlandii znaleźli się między innymi powracający po chorobie Johann Andre Forfang i Anders Haare, który dzięki wynikom uzyskiwanym w Pucharze Kontynentalnym zapewnił sobie udział w pierwszoligowych konkursach. 

 

Po dłuższej przerwie spowodowanej trwającymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, rywalizacja skoczków narciarskim powraca do Pucharu Świata. Już w najbliższy weekend (25-27 lutego) zawodników będzie gościć fińskie Lahti. Do Skandynawii uda się siedmiu podopiecznych Alexandra Stoeckla, wśród których znalazł się Johann Andre Forfang. Norweg z powodu zakażenia koronawirusem, nie mógł wraz z pozostałymi kadrowiczami z kadry udać się do Chin, a kolejne pozytywne rezultaty testów spowodowały, że nie wziął udziału w imprezie czterolecia na żadnej ze skoczni w Zhangjiakou. Przypomnijmy, że przed wylotem do Azji pozytywny wynik testu uzyskał również Daniel Andre-Tande, który musiał odpuścić start na skoczni normlanej, jednak w przeciwieństwie do Forfanga, Tande otrzymał ujemny rezultat w późniejszych dniach, który pozwolił mu na przystąpienie do rywalizacji na skoczni dużej. – To bardzo cieszy, że Johann Forfang wraca po chorobie. Udało mu się dobrze spędzić czas w domu w Norwegii i jest mocny na skoczni – mówi Stoeckl.

W piątkowych kwalifikacjach w Lahti pokażą się również olimpijczycy, którzy w rywalizacji drużynowej zajęli czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie 0,8 pkt – Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik i Daniel-Andre Tande. Skład reprezentacji uzupełnią Robin Pedersen oraz Anders Haare, który dzięki wysokim lokatom uzyskiwanym w Pucharze Kontynentalnym zapewnił dodatkowe, siódme miejsce w norweskiej kadrze na zawody Pucharu Świata. Dla 22-latka zawody w Lahti będą szansą na zdobycie pierwszych w tym sezonie pucharowych punktów. -Haare w ostatnim okresie zdołał wyskakać dodatkowe miejsce. Będziemy walczyć ze wszystkimi zawodnikami o jak największą ilość punktów – przyznał trener reprezentacji Norwegii.

Po Igrzyskach Olimpijskich, z których Norwegowie wrócili z jednym złotym medalem wywalczonym na dużej skoczni przez Mariusa Lindvika, aktualnym priorytetem Alexandra Stoeckla będzie zdobycie wraz z zawodnikami Pucharu Narodów. -Puchar Narodów to wciąż jeden z naszych wielkich celów w tym sezonie. Choć strata do liderów nie jest mała, nadal mamy wiarę – mówi pochodzący z Austrii szkoleniowiec. W klasyfikacji drużynowej sezonu 2021/2022 prowadzą Niemcy (3917 pkt). Za nimi plasuje się Austria (3580 pkt), a na trzecim miejscu znajduje się Norwegia (3460 pkt), ze stratą 457 punktów do liderów. 

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Lahti: 

  • Halvor Egner Granerud (3. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2021/2022)
  • Marius Lindvik (4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2021/2022)
  • Robert Johansson (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2021/2022)
  • Johann Forfang (24. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2021/2022)
  • Daniel Tande (29. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2021/2022)
  • Robin Pedersen (48. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2021/2022)
  • Anders Håre (nieklasyfikowany)

 

Program zawodów dostępny jest TUTAJ>>>

 

Anna Fergisz,
źródło: skiforbundet.no / informacja własna

Dodaj komentarz