You are currently viewing Konkursy w Hinzenbach bez udziału wicemistrzyni olimpijskiej
Katharina Althaus (fot. Evgeniy Votintsev)

Konkursy w Hinzenbach bez udziału wicemistrzyni olimpijskiej

Katharina Althaus nie wystąpi w najbliższych trzech konkursach w Hinzenbach. Niemka otrzymała dodatni wynik testu na koronawirusa i będzie musiała w najbliższym czasie pozostać w swoim kraju. Tym samym straciła szansę na sukces w miniturnieju o Koronę Alp. Które podopieczne trenera Maximiliana Mechlera zaprezentują się na Aigner-Schanze? 

 

25-letnia niemiecka skoczkini poinformowała dzisiaj na swoim profilu na Instagramie, że nie weźmie udziału w konkursach Pucharu Świata Pań w Hinzenbach. Otrzymała bowiem dodatni wynik testu na koronawirusa, który został przeprowadzony na początku tego tygodnia. Wicemistrzynię olimpijską z Pekinu i Pjongczangu nie nękają jednak żadne dolegliwości związane z chorobą i sama podkreśla, że zamierza się dobrze przygotować na turniej Raw Air, który odbędzie się w pierwszym tygodniu marca w Lillehammer oraz Oslo.

Katharina Althaus straci zatem dwa konkursy indywidualne oraz zmagania drużynowe. To duże osłabienie dla kobiecej reprezentacji Niemiec, która zajmuje obecnie trzecią lokatę w klasyfikacji narodów. Sama zawodniczka również może stracić pozycję wiceliderki Pucharu Świata Pań. Trzecia Urša Bogataj traci do drugiego miejsca 97 punktów i nie jest wykluczone, że przy nieobecności Niemki wykorzysta okazję, by wskoczyć pozycję wyżej. Brak możliwości rywalizowania w Hinzenbach przekreśla także jakiekolwiek szanse Althaus na sukces w miniturnieju o Koronę Alp.

Pod jej nieobecność, siła rażenia żeńskiej reprezentacji Niemiec w Hinzenbach znacząco osłabnie. Najwyżej sklasyfikowaną podopieczną trenera Maximiliana Mechlera na Aigner-Schanze (HS-90) będzie doświadczona 32-letnia Juliane Seyfarth, która jednak w pucharowej „generalce” zajmuje dopiero 25. miejsce. Ponadto na starcie pojawią się Selina Freitag, Anna Rupprecht, Luisa Görlich, a także 20-letnia Josephin Laue, która stanie przed szansą konkursowego debiutu w zawodach Pucharu Świata.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Niemiec na PŚ w Hinzenbach:

  • Juliane Seyfarth (25. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Selina Freitag (27. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Anna Rupprecht (34. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Luisa Görlich (40. miejsce w PŚ 2021/2022),
  • Josephin Laue.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katharina Althaus (@katharina_althaus)

 

Karol Cześnik
Źródło: Instagram / DSV

 

Dodaj komentarz