You are currently viewing Kolejny pozytywny wynik testu u kobiet. Pinkelnig nie wystartuje w Hinzenbach
Eva Pinkelnig (fot. Julia Piątkowska)

Kolejny pozytywny wynik testu u kobiet. Pinkelnig nie wystartuje w Hinzenbach

Wczoraj informowaliśmy o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa, który otrzymała wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Katharina Althaus. Dzisiaj losy Niemki podzieliła Eva Pinkelnig. Austriaczka z tego samego powodu będzie musiała spędzić najbliższe dni w izolacji i nie wystartuje w zawodach na własnym terenie.

 

Wcześniej sztab szkoleniowy reprezentacji Austrii zdecydował, że w zawodach na Aigner-Schanze (HS-90) pojawi się dziesięć zawodniczek gospodarzy. W tym gronie znajdowała się oczywiście Eva Pinkelnig, która w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje wysoką dziewiątą pozycję. Dzisiaj okazało się jednak, że 33-latka otrzymała pozytywne wyniki testów na COVID-19, co wykluczyło możliwość jej startu w Hinzenbach.

A właśnie po pucharowych zawodach w kraju doświadczona skoczkini mogła oczekiwać całkiem sporo. Wszak przed dwoma laty wywalczyła tam drugie i trzecie miejsce, podczas gdy jej reprezentacyjna koleżanka Chiara Hölzl dwukrotnie okazała się najlepsza. Tym razem po zawodach w Górna Austrii Pinkelnig może nie tylko wypaść z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale także z pierwszej dziesiątki turnieju Alpenkrone, w którym zajmuje ósme miejsce. Najważniejsze jednak, że sama zainteresowana podkreśliła, że nie czuje żadnych symptomów choroby.

Przypomnijmy, że w tym cyklu (Koronie Alp) prowadzi kolejna z Austriaczek, Marita Kramer (261,0 pkt), a czołową trójkę uzupełniają Niemka Katharina Althaus (256,9 pkt) i Słowenka Urša Bogataj (253,3 pkt). W Hinzenbach na starcie nie zobaczymy jednak nie tylko Pinkelnig i Althaus. Pozytywnyu wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymała także reprezentantka Słowenii, Jerneja Brecl.

 

Bartosz Leja,
źródło: ÖSV

 

Dodaj komentarz