You are currently viewing Norwegowie nie chcieli rywalizować w Rosji! Wycofano ich jeszcze przed decyzją FIS
Silje Opseth (fot. Evgeniy Votintsev)

Norwegowie nie chcieli rywalizować w Rosji! Wycofano ich jeszcze przed decyzją FIS

Norwegowie byli kolejną nacją, która nie chciała wysłać swoich skoczków i skoczkiń do Rosji. Chwilę po podjęciu tej decyzji, FIS ogłosił rezygnację z przeprowadzenia konkursów w Niżnym Tagile oraz Czajkowskim. Tym samym kalendarz Pucharu Świata Pań oraz Pucharu Kontynentalnego skurczył się o odpowiednio cztery i dwie rywalizacje. Nie jest wykluczone, że działacze spróbują znaleźć lokalizacje zastępcze. 

 

Rozmawialiśmy o tym w dziale skoków i dla nas udział w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego w Rosji jest całkowicie nieistotny. Interesujemy się też trochę innymi rzeczami niż narciarstwo i byłoby dla nas całkowitym błędem, gdybyśmy pokazali, że nie zwracamy uwagi na to, co się dzieje – powiedział Clas Brede Bråthen w rozmowie z VG. Tym samym menadżer reprezentacji narodowej wykluczył udział Norwegów w rywalizacjach w Rosji, niezależnie od decyzji podjętej przez Międzynarodową Federację Narciarską. Norweska Federacja Narciarska wystosowała również do FIS prośbę o anulowanie zaplanowanych konkursów w Europie Wschodniej.

Przypomnijmy, że FIS podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu konkursów w Niżnym Tagile oraz Czajkowskim. „Po ścisłych konsultacjach z zainteresowanymi stronami FIS zdecydował, że w interesie bezpieczeństwa wszystkich uczestników i zachowania integralności Pucharu Świata, wszystkie pozostałe imprezy Pucharu Świata zaplanowane w Rosji od teraz do końca sezonu 2021/2022 zostaną odwołane lub przeniesiony w inne miejsce” – brzmiał komunikat. Decyzję podjęto po ogłoszeniu rezygnacji z rywalizacji przez Szwecję, Austrię, Finlandię i Norwegię. Tym samym nie odbędą się konkursy Pucharu Świata Pań zaplanowane w Niżnym Tagile (18-20 marca) i Czajkowskim (25-27 marca), a także Pucharu Kontynentalnego, który miał odbyć się w drugiej z wymienionych lokalizacji. 

 

Karol Cześnik
Źródło: vg.no/sport

Dodaj komentarz