You are currently viewing PK Planica: trening dla Bjoerenga, seria próbna odwołana
Joacim Ødegård Bjøreng (fot. Julia Piątkowska)

PK Planica: trening dla Bjoerenga, seria próbna odwołana

Joacim Oedegaard Bjoereng wygrywa oficjalną serię treningową poprzedzającą serię próbną i sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Tuż za Norwegiem uplasował się Austriak Janni Reisenauer, a na trzecim miejscu zameldował się jego doświadczony rodak Michael Hayboeck . Najwyżej z Polaków znalazł się Maciej Kot, który zajął 11. miejsce. Seria próbna z powodu silnych podmuchów wiatru została przerwana po skokach dwudziestu dwóch zawodników.

 

Joacim Oedegaard Bjoereng, który pod nieobecność lidera cyklu Ulricha Wohlgenannta jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem startującym w Pucharze Kontynentalnym w Planicy, pewnie wygrywa serię treningową przed sobotnim konkursem drugoligowców w Słowenii. Norweg, który oddał najdłuższą próbę na odległość 136,5 m, staje więc przed szansą objęcia pozycji lidera klasyfikacji PK. Do prowadzącego Wohlgenannta, startującego podczas obecnego weekendu w Pucharze Świata w Lahti, traci zaledwie 60 punktów. Drugie miejsce w treningu zajął wicelider klasyfikacji FIS Cup Janni Reisenauer (124,5 m), a na trzeciej pozycji uplasował się kolejny Austriak Michael Hayboeck (128,5 m). 

Na czwartym i piątym miejscu znaleźli się kolejni Austriacy – Thomas Lackner (128,5 m) oraz Francisco Moerth (127 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Soelve Jokerud Strand (128 m), Martin Hamann (127,5 m), Kilian Maerkl (127,5 m), Sondre Ringen (133 m) oraz Stefan Rainer (120,5 m).

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został jedenasty Maciej Kot (123 m). Trzynasty był Aleksander Zniszczoł (120 m), szesnasty Andrzej Stękała (116,5 m), dwudziesty czwarty Jakub Wolny (113,5 m), dwudziesty szósty Klemens Murańska (122 m) i dwudziesty siódmy Tomasz Pilch (118 m).

Pełne wyniki serii treningowej dostępne będą TUTAJ>>> 

Seria treningowa została w całości przeprowadzona z 10. belki startowej. Momentami wiatr przekraczał prędkość 1 m/s z tyłu skoczni, co skutkowało sporymi bonifikatami punktowymi.

Seria próbna z kolei została przerwana po skokach dwudziestu dwóch zawodników. Wśród nich najwyżej sklasyfikowany został reprezentant gospodarzy Matija Vidic, który oddał skok na odległość 120 m. Słoweniec dostał dodatkowo aż 28 punktów, co pozwoliło mu uplasować się przed drugim Mackenizm Boyd-Clowesem (133,5 m) i trzecim Borem Pavlovcicem. Na ósmym miejscu uplasował się Tomasz Pilch, który jako jedyny z Polaków oddał skok, uzyskał odległość 113 m, jednak podczas jego próby wiatr wiał z prędkością 1,6 m/s z tyłu skoczni, z tytułu czego dostał ponad dziewiętnastopunktową rekompensatę.

Wszystkie skoki zostały oddane z 10. platformy startowej. Planowane rozpoczęcie pierwszej serii o 17:00. 

 

Anna Fergisz,
źródło: informacja własna

Dodaj komentarz