You are currently viewing FIS Cup Pań Oberhof: Premierowe zwycięstwo Twardosz, Arnet wygrywa klasyfikację generalną
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Świetnie w niedzielnym konkursie FIS Cup kobiet w niemieckim Oberhofie spisała się Anna Twardosz. 20-letnia reprezentantka Polski wygrała dziś swoje pierwsze zawody organizowane pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Jeszcze w serii próbnej wydawało się, że dzisiejszą rywalizację na Rennsteig-Schanze (K-90 / HS-100) zdominują Amerykanki. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych, Paige Jones (94,0 m), Annika Belshaw (94,0 m) oraz Anna Hoffmann (91,5 m), zajęły w niej trzy pierwsze lokaty.

W konkursie znakomicie zaprezentowała się jednak Anna Twardosz. Polka, która w rundzie próbnej była czwarta, w pierwszej serii konkursowej mimo mocnego wiatru w plecy (0,51 m/s) skoczyła 92,5 metra i prowadziła. W finale 20-letnia kadrowiczka wytrzymała presję, miała też szczęście do znacznie słabszego podmuchu i zdołała poszybować 97 metrów. To pozwoliło jej odnieść pierwszy triumf w zawodach FIS w karierze. Było to jednocześnie jej trzecie podium tego cyklu w sportowym dorobku.

Awans z czwartej na drugą pozycję wywalczyła Annika Belshaw (90,0 / 94,0 m). 19-letnia Amerykanka powtórzyła dzięki temu życiowy sukces, który odniosła w Niemczech zaledwie wczoraj. Na trzeciej pozycji wylądowały ex aequo dwie zawodniczki – Sina Arnet (92,0 / 93,0 m) oraz Paige Jones (94,5 / 92,5 m). W przypadku 16-letniej Szwajcarki było to piąte podium, a w przypadku kolejnej 19-letniej Amerykanki był to najlepszy wynik w dotychczasowej narciarskiej przygodzie.

Najlepszą szóstkę stawki uzupełniła kolejna z reprezentantek Polski, Kamila Karpiel, która skoczyła 87,5 i 95 metrów. Ponadto jedenasta była Joanna Szwab (75,5 / 82,5 m).

Triumf w klasyfikacji generalnej FIS Cup kobiet już wczoraj zapewniła sobie Sina Arnet, która finalnie zgromadziła 514 punktów. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Julia Muehlbacher (451 pkt), a trzecie Włoszka Lara Malsiner (426 pkt). Najwyżej sklasyfikowaną Polką była ostatecznie Anna Twardosz, która z dorobkiem 163 punktów zajęła 28. miejsce.