You are currently viewing FIS podkreśla wsparcie dla ukraińskich sportowców. Nie wyklucza jednak Rosjan
Flaga Ukrainy

FIS podkreśla wsparcie dla ukraińskich sportowców. Nie wyklucza jednak Rosjan

W sobotę Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała oświadczenie, w którym zwraca się do ukraińskich sportowców i drużyn z Ukrainy. Ogłasza wsparcie dla tych, którzy z powodu rosyjskiej agresji znaleźli się w trudnej sytuacji.

 

W czwartek nad ranem Rosja zaatakowała Ukrainę po wydanym przez Władimira Putina rozkazie przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Do ataków dochodzi w wielu regionach i miastach. FIS postanowił zareagować.

W tych niezwykle trudnych czasach FIS w pełni wspiera ukraińskich sportowców i członków drużyn. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych zawodników są zawsze najważniejsze dla FIS – czytamy w komunikacie. – Dziś poinformowaliśmy Ukraiński Związek Narciarski, że FIS zapewni natychmiastowe wsparcie finansowe, logistyczne i techniczne naszym ukraińskim sportowcom oraz członkom drużyn do czasu, gdy będą mogli bezpiecznie wrócić do domu –  dodają działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Nasze myśli są z narodem ukraińskim i mamy nadzieję, że ten konflikt dobiegnie natychmiastowego końca – kończą swoje oświadczenie.

Jak już wiadomo, wszystkie wydarzenia sportowe zaplanowane w Rosji na ten sezon zostaną odwołane. Zawodnicy rosyjscy nie zostali jednak wykluczeni z rywalizacji. Działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej podkreślili, że „nie potępiają w tej sytuacji niewinnych sportowców„. Jak od wczoraj wiemy, Rosjanie mogą startować, jednak podczas oficjalnych ceremonii nie będzie prezentowana ich flaga narodowa, nie będzie także grany hymn. Zostaną one zastąpione symbolami FIS-u.

 

Maria Chenczke,
źródło: FIS

 

Dodaj komentarz