You are currently viewing Powrót Laniška, nieobecność Prevca. Zmiany w składach Słoweńców na Raw Air
Anze Lanisek i Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Powrót Laniška, nieobecność Prevca. Zmiany w składach Słoweńców na Raw Air

Przed skoczkami i skoczkiniami kolejne zawody Pucharu Świata, które tym razem odbędą się w Norwegii. W turnieju Raw Air nie wezmą jednak udziału Ema Klinec i Peter Prevc. Reprezentantka Słowenii wciąż przebywa na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem, a słoweński skoczek dziś poinformował, że sam otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Do rywalizacji powraca za to najwyżej sklasyfikowany ze Słoweńców w PŚ, Anže Lanišek.

 

Już w najbliższych zawodach Pucharu Świata wystartuje najwyżej sklasyfikowany w cały cyklu Słoweniec, Anže Lanišek. Dla 25-latka będzie to powrót do zawodów najwyższej rangi po przerwie i nieobecności w Lahti, gdzie zabrakło go ze względu niedyspozycji zdrowotnej. Teraz podopieczny trenera Roberta Hrgoty jest już pewny startu w zawodach turnieju Raw Air w Lillehammer.

W zawodach zabraknie za to Petera Prevca, który dziś poinformował kibiców o pozytywnych wynikach testów PCR na obecność koronawirusa. Z tego powodu utytułowanego 29-latka zabraknie w norweskim tournée w Lillehammer i prawdopodobnie w Oslo, a pod sporym znakiem zapytania stoi też jego start w zbliżających się Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Vikersund, które odbędą się w dniach 10-13 marca. Sytuacja może się jednak zmienić, gdyby Słoweniec w najbliższych dniach uzyskałby negatywne wyniki testów PCR. Wówczas mógłby opuścić izolację w po 96 godzinach i wówczas miałby otwarte drzwi do startu zarówno w Oslo, jak i Vikersund. Skoczek sam poinformował, że póki co nie ma żadnych objawów choroby COVID-19. Przypomnijmy, że to już drugi raz, kiedy najstarszy z braci Prevc przechodzi koronawirusa. Podobna sytuacja przydarzyła mu się w styczniu zeszłego roku, przez co przegapił później starty w Willingen, Klingenthal, Zakopanem i Rasnovie (powrócił dopiero na finałowe loty w Planicy).

Pewni startu w Norwegii, obok wspomnianego Laniška, są także Cene Prevc, Timi Zajc, Lovro Kos, Žiga Jelar oraz Anže Semenič. Słoweński Związek Narciarski nie zdecydował się zastąpić Petera Prevca, zatem Słoweńcy wystartują w Lillehammer w szóstkę.

W turnieju Raw Air na pewno wystąpi za to sześć słoweńskich skoczkiń. W tym gronie nie zabraknie oczywiście triumfatorki turnieju o Koronę Alp, Nikę Križnar, a także mistrzyni olimpijskiej Uršy Bogataj. Ta druga z pewnością będzie się chciała zrehabilitować w Norwegii po niefortunnej dyskwalifikacji, które doznała w Hinzenbach. Obok nich w Lillehammer i Oslo zaprezentują się także: Špela Rogelj, Maja Vtič, Katra Komar, a także powracająca po COVID-owej infekcji Jerneja Brecl. W zmaganiach wciąż nie zobaczymy piątej zawodniczki klasyfikacji generalnej PŚ, Emy Klinec, która nadal przebywa na kwarantannie po kontakcie z osobową zakażoną koronawirusem.

 

Skład męskiej reprezentacji Słowenii na Raw Air w Lillehammer:

 • Anže Lanišek (6. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Cene Prevc (9. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Timi Zajc (13. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Lovro Kos (15. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Žiga Jelar (35. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Anže Semenič (71. miejsce w PŚ 2021/2022).

Skład żeńskiej reprezentacji Słowenii na Raw Air w Lillehammer i Oslo:

 • Nika Križnar (2. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Urša Bogataj (3. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Špela Rogelj (13. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Jerneja Brecl (25. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Maja Vtič (39. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Katra Komar (48. miejsce w PŚ 2021/2022).

 

Bartosz Leja,
źródło: Siol.net / Facebook

 

Dodaj komentarz