You are currently viewing Powrót Wellingera i niepewna sytuacja Althaus. Znamy skład Niemców na Raw Air
Niemieccy skoczkowie (Leyhe, Eisenbichler), fot. Julia Piątkowska

Powrót Wellingera i niepewna sytuacja Althaus. Znamy skład Niemców na Raw Air

Niemiecka kadra szykuje się do norweskiego turnieju Raw Air. Do Pucharu Świata na konkursy w Lillehammer i Oslo powraca Andreas Wellinger, którego ostatni raz w rywalizacji na najwyższym poziomie oglądaliśmy w Willingen. Po zakażeniu koronawirusem wraca także Juliane Seyfarth. Pod dużym znakiem zapytania stoi udział w turnieju Kathariny Althaus, która nadal otrzymuje dodatnie wyniki testów.

 

Łącznie jedenastu skoczków i skoczkiń awizowano do reprezentacji Niemiec na nadchodzący turniej Raw Air. Męską część kadry stanowić będą Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, a także powracający do konkursów najwyższej rangi Andreas Wellinger. Mistrza olimpijskiego z 2018 roku ostatni raz w Pucharze Świata oglądaliśmy w Willingen, przed ZIO w Pekinie, na które nie otrzymał nominacji. W lutym natomiast brał udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Renie i Planicy. Najlepszy rezultat uzyskał na słoweńskiej skoczni, gdzie w drugim rozgrywanym konkursie wywalczył 6. miejsce. Karl Geiger natomiast do rywalizacji w Norwegii przystąpi w roli wicelidera klasyfikacji Pucharu Świata. Do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego traci zaledwie 43 punkty i odzyskanie plastronu lidera, w przypadku bardzo udanych występów, jest możliwe do zrealizowania.

Do żeńskiej części reprezentacji nominowano Katharinę Althaus, Selinę Freitag, Luisę Görlich, Josephin Laue oraz Juliane Seyfarth. O ile występ tej ostatniej, wracającej po zakażeniu koronawirusem wydaje się być niezagrożony, tak udział wicemistrzyni olimpijskiej stoi pod dużym znakiem zapytania. Na pewno Althaus nie zobaczymy w pierwszym konkursie w Lillehammer, co potwierdza w najnowszym wpisie na Instagramie sama zawodniczka. Zgodnie z komunikatem Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV), pozostaje wciąż szansa na udział w dalszej części turnieju, o ile wystarczająco wcześnie skoczkini otrzyma negatywny wynik testu. “Katharina ponownie miała pozytywny wynik na obecność wirusa COVID we wtorek” – informuje lekarz zespołu DSV dr Florian Porzig. “Katharina nadal jest w dobrej formie, więc zakładając negatywny wynik testu w ciągu najbliższych kilku dni, z medycznego punktu widzenia nadal ma możliwość startu w RawAir Tour.” – czytamy w komunikacie DSV. Katharina Althaus po nieobecności w Hinzenbach straciła pozycję wiceliderki Pucharu Świata Pań i wyprzedzona przez Uršę Bogataj oraz Nikę Križnar spadła już na czwartą lokatę. Do kobiecej kadry Niemiec z powodu problemów zdrowotnych wciąż nie powróciła Pauline Heßler. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katharina Althaus (@katharina_althaus)

Skład żeńskiej reprezentacji Niemiec na Raw Air w Lillehammer i Oslo:

 • Katharina Althaus (4. miejsce w PŚ Pań 2021/2022),
 • Juliane Seyfarth (26. miejsce w PŚ Pań 2021/2022),
 • Selina Freitag (29. miejsce w PŚ Pań 2021/2022),
 • Luisa Görlich (38. miejsce w PŚ Pań 2021/2022),
 • Josephin Laue (51. miejsce w PŚ Pań 2021/2022).

Skład męskiej reprezentacji Niemiec na Raw Air w Lillehammer i Oslo: 

 • Karl Geiger (2. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Markus Eisenbichler (5. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Stephan Leyhe (16. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Constantin Schmid (18. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Andreas Wellinger (29. miejsce w PŚ 2021/2022),
 • Severin Freund (32. miejsce w PŚ 2021/2022).

 

Karol Cześnik
Źródło: DSV

Dodaj komentarz