You are currently viewing Raw Air Lillehammer: Nika Križnar wygrywa prolog, Kinga Rajda dziewiętnasta
Nika Križnar (fot. EXPA / Jurgen Feichter)

Raw Air Lillehammer: Nika Križnar wygrywa prolog, Kinga Rajda dziewiętnasta

Słowenka Nika Križnar wygrała środowy prolog rozgrywany w ramach turnieju Raw Air w Lillehammer. Na drugim miejscu uplasowała się austriacka liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marita Kramer, a trzecia była Norweżka Silje Opseth. Dziewiętnaste miejsce zajęła wyżej sklasyfikowana z dwóch startujących w Kraju Fiordów Polek, Kinga Rajda.

Kinga Rajda Szczyrk2021 fot.JuliaPiatkowska2 300x200 - Raw Air Lillehammer: Nika Križnar wygrywa prolog, Kinga Rajda dziewiętnasta
Kinga Rajda (fot. Julia Piątkowska)

Nika Križnar, która w treningach dwukrotnie plasowała się w czołowej trójce, tym razem zdołała wskoczyć na pierwsze miejsce. Słowenka mimo nie najmocniejszego wiatru pod narty (0,52 m/s) poszybowała 128,5 metra i zgromadziła zdecydowanie najwięcej, bo 133,1 punktu. Drugie miejsce zajęła brylująca w treningach Marita Kramer, która przy mocniejszym podmuchu (1,06 m/s) doleciała do 126. metra. Tym samym po pierwszej rundzie turnieju Raw Air Austriaczka traci do prowadzącej rywalki 8,9 punktu. Trzecie miejsce zajmuje faworytka gospodarzy, Norweżka Silje Opseth (123,5 m), która skoczyła 123,5 metra.

Ponadto lokaty w czołowej szóstce wywalczyły: Słowenka Urša Bogataj (125,0 m), korzystająca z dłuższego rozbiegu i mocniejszego wiatru pod narty Japonka Sara Takanashi (132,0 m), a także Francuzka Josephine Pagnier (129,5 m).

Podobnie jak w pierwszym treningu na 19. miejscu sklasyfikowana została Kinga Rajda, która tym razem skoczyła 105 metrów. Nicole Konderla po uzyskaniu 99 metrów zajęła 24. lokatę. Na starcie pojawiło się 36 zawodniczek. Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została Norweżka Frida Berger. Ponadto w rywalizacji nie wzięła udziału zgłoszona do zawodów Japonka Kaori Iwabuchi.

Na godzinę 18:00 zaplanowana jest seria próbna, a o godz. 19:00 rozpocznie się pierwszy indywidualny konkurs żeńskiego turnieju Raw Air 2022. Zapowiedź zmagań i relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl. Transmisję obejrzycie na platformie Player.pl.